Memur Alımı

10 Bin 500 Kişilik Memur Alımı Yapılacak!

Faaliyetlerine kamuya bağlı olarak devam eden birçok kuruluş bu ay ve Mart ayında geçerli olmak üzere, çok sayıda memur alımı yapacağını duyurdu. Şubat ve Mart aylarında memur alımı yapacak kurumlar hangileri? Detaylar haberimizde…

İşte Memur Alımı Yapacak Kuruluşlar

Kamu kuruluşları tarafından yapılan açıklamalara göre lise, ön lisans ve lisans mezunu binlerce genç kamuya alınacak. Kuruluşların istihdam edeceği kişi sayısı ise 10 bin 500’ü bulacak. Yapılan açıklamalar sonrasında memur olmayı hayal eden binlerce işsiz memur alımı ilanlarına kilitlendi.

Bazı kurumlar memur alımı için Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı aradıklarını duyurdu. Bazı kuruluşlarsa bu şartı aramadıklarını ilan etti. Bu kapsamda verilen ilanları her kurum veya kuruluş kendi bünyesinde açıkladı. İlanlar resmi internet siteleri aracılığı ile işsizlere ve memur adaylarına iletildi.

Memur Adaylarında Aranan Genel Şartlar!

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alım ilanları incelendiğinde adayların bazı kriterleri taşıması gerektiği dikkatlerden kaçmadı. Buna göre genel şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak başı çekti. Çalışmaya engel bir sağlık sorunu yaşamıyor olmak neredeyse tüm ilanlarda karşımıza çıktı. Bu şart engelli memur alımı kriterleri haricinde tutuldu. İlanlarda erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması ifade edilenlerden oldu. Bunların yanında hemen hemen her ilanda casusluk, rüşvet ve hırsızlık gibi suçları işlememiş olmak şartlar dahilinde sayıldı.

Şubat ve Mart ayında personel alımı yapacak kurumlar arasında Milli Savunma Bakanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı yer aldı. Bunların yanında ilan veren kuruluşlar arasında TÜBİTAK, KOSGEB, TEİAŞ, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜSEB başı çekenler arasında yer aldı.

Üniversiteler tarafından yapılacak personel alımlarında Erciyes Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesinin olduğu görüldü. Tüm bunlara ek olarak Sahil Güvenlik Komutanlığı, Sivas Valiliği ve Adli Tıp Kurumu’da alım yapacağını kaydetti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri