12-gayrimenkul-fuari-ve-arap-turk-zirvesi-basliyor
Ekonomi

12. Gayrimenkul Fuarı ve Arap – Türk Zirvesi Başlıyor!

Çok sayıda yabancı yatırımcının katılacağı 12. Gayrimenkul Fuarı – Arap Türk Zirvesi 28 Nisan 2018 tarihinde başlıyor.

500’den Fazla Yabancı Yatırımcı Katılacak

Değişik ülkelerden 500’den çok yabancı yatırımcının katılacağı 12. Gayrimenkul Fuarı ve Arap – Türk Zirvesi adlı organizasyon 28 Nisan – 29 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Körfez bölgesi öncelikli olmak üzere değişik ülkelerden 500’ün üzerinde yabancı yatırımcının katılmasının beklendiği organizasyon İstanbul’da düzenlenecek. Fuarın organizasyonunu Junior Fuarcılık adlı organizasyon şirketi yapacak.

Fuar Hakkında Bir Basın Toplantısı Düzenlendi

Gayrimenkul Fuarı ve Arap – Türk Zirvesi’ne yurtdışı merkezli 60’ın üzerinde şirketin 365 adet projeyle katılacak. Fuarla ilgili Hilton Convention Center’da bir basın toplantısı düzenlendi ve bilgiler verildi. Basın toplantısına İTO Yönetim Kurulu ve DEİK Türkiye – Katar İş Konseyi Başkan Yardımcısı Murat Kalsın, Cidde Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ziyad Bassam ve Junior Fuar Yönetim Kurulu Başkanı Haktan Öztunalı katıldı ve fuarla ilgili çeşitli açıklamalar yaptılar.

Arap – Türk İşadamları İşbirliklerini Geliştirecek

Basın toplantısında bir açıklama yapan Murat Kalsın, 2018 yılında bu fuara Körfez bölgesi ülkelerinden olan Kuveyt, Abu Dabi, Suudi Arabistan başta olmak üzere İran, Mısır ve Fas gibi pek çok ülkeden 500’den fazla yatırımcı katılacağını, katılımcıların bu organizasyonda Arap yatırımcıların Türk iş adamları ile görüşmeler yaparak işbirliği fırsatları oluşturacaklarını, Türkiye ile Arap ülkeleri arasında devam den ilişkilere katkı sağlanmasının amaçlandığını, Türkiye ekonomisinin yüzde 7.4 oranında üstün bir büyüme kaydederek G20 ülkelerini geçtiğini, Türkiye tarafından dünyaya bu konuda bir ders verildiğini, bu ekonomik büyüme başarısının yakalanmasında hükümet tarafından alınan kararların çok büyük olumlu etkilerinin olduğunu, ülkemizin sahip olduğu gayrimenkul potansiyelinin değerlendirilmesi gerektiğin, bu potansiyelin konut fiyatlarından da çok rahat anlaşılabileceğini, Gayrimenkul Fuarı ve Arap – Türk Zirevsi’nin bu yıl 12. kez düzenlenecek olduğunu, bu gibi organizasyonların devamlı olmasının önemli olduğunu söyledi.