Ekonomi

16 Nisan Pazartesi Altın Güne Nasıl Başladı? Gram ve Çeyrek Altın Kaç Lira Oldu?

Altın piyasası haftanın ilk işlem günü için açıldı. Bugünün açılışında gram altın, bir önceki kapanışa göre yatay başladı. Çeyrek altında yükselen trende ayak uydurdu ve günün ilk satış işlemlerine 292 lira bandında başladı. Gram ve cumhuriyet altını ise bugün… Devamı haberimizde!

Altın Fiyatları Yükseliyor, Altına Olan İlgi Artıyor

Türkiye’de yatırım denince ilk akla gelen altın, son günlerdeki yükseliş eğilimi sonrasında yakın takibe alındı. Gerek yatırımcılar gerek vatandaşlar altın fiyatlarındaki son durumu anlık olarak takip eder hale geldi. Birde düğün, sünnet ve nişan sezonunun açıldığı düşünülürse çeyrek altına olan ilgi iki kat arttı.

Çeyrek altın fiyatı son zamanların zirvesindeyken, hediye olarak bu altın türünü seçenler bu kararlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kaldı. İşte bu durumda gram altın vatandaşın imdadına yetişti.

Gram Altın Güne Nasıl Başladı? Gram Altın Kaç Lira?

Çeyrek altının alternatifi olarak görülen gram altın yeni haftanın ilk işlem gününe alışta 177,28 liradan başladı. Altının gramaj fiyatı bugün satışta 177,33 lira oldu.

Çeyrek Altın (Küçük altın) Bugün Ne Kadar?

Çeyrek altın vatandaşların hem hediye hem yatırım aracı olurken, bugünün alış fiyatı 285,58 liraya yükseldi. Satış fiyatı ise saat 08.14 itibariyle 292,04 lira oldu.

Yarım altın fiyatını bugün yükseltti. Yarım altın almayı düşünüyorsanız günün ilk satışları 584,07 liradan yapıldı. Alış için uygulanan piyasa fiyatıysa 569,38 liradan devam ediyor.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?

Her zaman iyi bir yatırım aracı olarak görülen Cumhuriyet altını güne yüzde 0,76’lık artışla başladı. Alış için belirlenen fiyat bin 179 lira oldu. Satışlarsa şu anlarda bin 191 lira üzerinden sürüyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri