Ekonomi

17.04.2018 Güncel Altın Fiyatları ve Piyasada Son Durum! Çeyrek Altın Kaç Lira Oldu?

Geçen haftayı satış ağırlıklı işlemlerle sonlandıran altın piyasası, içinde olduğumuz haftanın ikinci işlem gününe hafif bir düşüşle başladı. Çeyrek altın 17 Nisan Salı gününe 291 liralık satış fiyatıyla başladı. Peki, gram altın bugün ne kadar oldu? Altın piyasanın güncel değişimi haberimizde…

Altın Piyasası Yeni Gün İçin Açıldı! Fiyatlar Düştü mü Yükseldi mi?

Altın fiyatları birkaç hafta önceki banda geri dönmese de sert yükseliş ve dalgalı seyrine kısmen de olsa ara verdi. Altın, ABD’nin Suriye girişimi ardından yeniden değer kazanmaya başlamıştı. Bu gelişme sonrasında yatırımda altını en güvenli liman olarak gören vatandaşlar yine piyasaya yöneldi. Küçük birikimci de dahil herkes fiyatları yakın takip altına aldı. Kimileri altın almaya devam etti, kimileri ise piyasanın yönünü anlamaya çalıştı.

Yatırımcılar, altın alacak ve bozduracak vatandaşlarsa bugünün fiyat değişimleri için internet başındaki yerlerini aldı. 17 Nisan Salı günü sarrafiye gruplarında fiyat düşüşleri gözlemlendi. Çeyrek, yarım ve Cumhuriyet altını fiyatları da azalıştan nasibini aldı. İşte altın fiyatlarında son durum, güncel fiyatlar…

Gram Altın Bugün Ne Kadar Oldu?

Gram altın günün ilk satış işlemlerini 177,23 liradan başlattı. Alış için belirlenen fiyatsa saat 07.40 itibariyle 177,16 lira oldu.

Çeyrek Altın Alacaklar Dikkat!

Çeyrek altın tamda düğün sezonunun açıldığı bir dönemde yükselişe geçti. Yeni günün fiyatları ise azda olsa düştü. Çeyrek altın bugün alışta 285,03 lira oldu. Satışlarsa 291,47 lira üzerinden devam ediyor.

Yarım altın fiyatı için araştırma yapan vatandaşlar dikkat! Yarım altın bugün serbest piyasada 582,95 liradan satışa sunuldu. Alış fiyatı ise 568,28 liraya geriledi.

Toplumumuzun vazgeçmediği değerleri arasında yer alan Cumhuriyet altını ise güne alış yönlü işlemler için bin 170 lirayla başladı. Satış fiyatı ise bin 182 liraya açılış yaptı.