Gündem

2018 ALES Başvuruları Başladı Mı?

2018 ALES başvuru tarihleri belli oldu. Bu sene ALES’e girmeyi planlıyorsanız haberimiz sizin için… 2018 ALES ne zaman yapılacak? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ayrıntılar haberimizde…

2018 ALES Ne Zaman Yapılacak?

2018 ALES sınav başvuru tarihleri ÖSYM’nin sınav takvimini açıklamasıyla birlikte netleşti. ÖSYM açıkladığı takvimle adayların merakını giderdi. Takvimde sınav başvurularının hangi tarihler arasında yapılacağı, sınav tarihleri ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gibi bilgiler yer aldı.

ALES’e girmeyi planlayan adayların en çok merak ettikleri arasında başvuru tarihleri ve sınav harçlarının ne kadar olacağı vardı. ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre bu yılki ALES her yıl olduğu gibi hem ilkbahar hem de sonbahar döneminde yapılacak.

ALES İlkbahar Dönemi

2018 ALES’te ilkbahar dönemindeki sınava katılmak isteyen adaylar başvurularını yapmaya 7 Mart 2018’de başlayacak. Son başvurularsa 15 Mart 2018’de alınacak. ÖSYM ifade ettiği şartlar dahilinde son başvuruları 28 Mart 2018 tarihinde kabul edecek. İlkbahar dönemine ilişkin sınav 6 Mayıs 2018’de düzenlenecek. Sonuçlar ise bir ay gibi kısa bir sürede belli olacak. ÖSYM ALES ilkbahar dönemi sınav sonuçlarını 7 Haziran 2018 tarihinde adaylara duyuracak. Sınav sonuçları ÖSYM’nin sitesine giriş yapılarak öğrenilecek. Adaylara herhangi bir sonuç belgesi gönderilmeyecek.

ALES Sonbahar Dönemi Sınavı Ne Zaman

2018 ALES için ilkbahar dönemini kaçıran adaylar sonbahar dönemi sınavına katılım gösterebilecek. Buna göre sonbahar dönemi sınavının başvuruları 19 Eylül ile 27 Eylül 2018 tarihleri aralığında alınacak. Başvuru süresini kaçıran adaylar başvurularını en geç imkanı dahilinde 10 Ekim tarihinde zorunlu olarak tamamlayacak. Bu tarihi kaçıran adaylar bir sonraki sınav dönemini beklemek zorunda kalacak. Sonbahar dönemi sınavı 18 Kasım tarihinde yapılacak. Adaylar sonuçları ise 18 Kasımda görüntüleyebilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri