Memur Alımı

2018 ASDEP Personeli Alım Müjdesi!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı 2018 ASDEP personeli alım müjdesini verdi. Bakan Betül Sayan Kaya bu yıl ASDEP bünyesine en az üç bin kişilik alım yapılacağını açıkladı.

2018 ASDEP Personeli Açıklaması Bakan Kaya’dan Geldi

Kısa adı ASDEP olan Aile Sosyal Destek Programı 2018 yılında da devam edecek. Bu kapsamda programın altı yapısına ilişkin bazı çalışmalar yapılacak. Bunun yanında programın daha sağlıklı ve verimli olması adına bu yıl ASDEP için personel alımları da söz konusu olacak.

Konu hakkında bazı bilgiler veren Bakan Betül Sayan Kaya 2018 ASDEP personeli alımlarında üç bin kişinin daha program kapsamında istihdama dahil edileceğini aktardı. Kaya açıklamasında 2016’da programa bin 500 kişilik personelin katıldığını ifade etti. Personel alımlarının geçen sene de devam ettiğinin altını çizerek, “2017 yılında Aile Sosyal Destek Programı bin 500 kişilik personel alımı gerçekleştirdi. Artan ihtiyaçlar doğrultusunda 2018 yılında istihdama 3 bin kişinin daha eklenmesine karar verildi” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı söz konusu açıklamayı ASDEP’in Kemer’deki kapanış toplantısında yaptı. Hükümet ilkeleri arasında insanı yaşatmanın ilk sıralarda olduğuna işaret ederek, “İnsanı yaşat ki, devlette yaşasın prensibi etrafında toplanıyoruz. Toplumun en önemli unsuru insan ve ailedir. Ailenin birliği ve mutluluğu, toplumun her kesimini ve doğal olarak devlet bütününü etkiler” şeklinde konuştu.

ASDEP’in vatandaşın ayağına giderek, ihtiyaçlarını belirleyen bir program olduğuna vurgu yaptı. İhtiyaçların ve gereksinimlerin ASDEP personeli tarafından tespit edildiğini belirterek, 3 bin kişilik 2018 ASDEP personel alımının önemli olduğuna dikkat çekti.