Gündem

2018 e-YDS Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

2018 e-YDS sınavına gren adaylar sonuçların açıklanacağı günü beklemeye başladı. ÖSYM sınav sonuçları hakkında açıklama yaptı. Buna göre 13 Ocak 2018 tarihinde sınava giren adaylar ÖSYM’nin sınav sonuç ekranından sonuçları öğrenebilecek.

2018 e-YDS Sonuçları Belli Oldu

Bilindiği üzere 2018 e-YDS 13 Ocak 2018 tarihinde yapılmıştı. Sınavda adaylar ter dökmüş, sınav sonrasında ise sonuçları beklemeye başlamıştı. ÖSYM tarafından yapılacak sınav sonuçlarına kilitlenen binlerce aday için büyük gün geldi, çattı. ÖSYM 2018 e-YDS sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. Buna göre sınava katılan adaylar öncelikle ÖSYM’nin sınav sonuç paneline giriş yapacak. İlgili alanlara istenen bilgileri girerek sonuçlarını görüntüleyebilecek.

ÖSYM’nin Açıklamasında Şunlar Kaydedildi

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada e-YDS 2018/1 İngilizce sonuçlarının belli olduğunun altı çizildi. Açıklanan sınav sonucunun 13 Ocak 2018 tarihli sınav olduğu ve sınava ilişkin değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Sınava katlan adayların sonuçları öğrenebilmesi için ifade edilen internet sitesine girmesi gerektiği kaydedilirken, ilgili sayfada adaylardan T. C. Kimlik numaraları ile şifrelerinin istendiği dile getirildi. ÖSYM açıklamasında sınav sonuçlarının aday adreslerine posta yoluyla gönderilmeyeceğini, belgelerin basılmayacağını da aktardı.

E-YDS Nedir?

e-YDS, yabancı dil sınavının bilgisayar tabanlı versiyonu olarak uygulanmaya başlamıştır. Bu sınav türü 2014 güz dönemi YDS sonrasında uygulamaya geçmişti. bu kapsamda sınav bilgisayar tabanlı versiyon çerçevesinde olduğundan adı e-YDS olarak ifade edilmiştir. Konsept olarak yabancı dil sınavından herhangi bir farkı yoktur. 2018 e-YDS ile adaylara toplamda 80 adetlik soru yöneltilmiştir. Sınavın müfredatı ise sözcük bilgisi, dil bilgisi çeviri ve okuduğunu anlama gibi alanlardan oluşmaktadır. E-YSD sınavına her aday senede sadece bir defa girme hakkına sahiptir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri