Ekonomi

2018 KOSGEB Destekleri

Her sene olduğu gibi, 2018 KOSGEB Destekleri iş kurmayı amaçlayan kişilere maddi destek olmaya devam ediyor. Özellikle ülkenin ekonomik olarak çok zor bir durumda olduğu bu dönemlerde, iş istihdamını sağlaması açısından oldukça iyi bir avantajı peşinde getiriyor.

Bu yılda yine mikro ve küçük çaplı işletmelere yönelik kurum tarafından destek verilmeye devam ediliyor. Bunun yanında orta ölçekli işletmelerde, bazı projelerle birlikte sağlanan bu imkandan faydalanabilir. 2018 yılı içinde bazı özellikleri bulunan kişiler, bu kurumun sağlamış olduğu imkandan daha rahat bir şekilde yararlanabilir. Özellikle SGK borcu bulunmayan ve çok az bulunan kişiler bu sağlanan kredi imkanından daha sorunsuz bir şekilde yararlanma hakkına sahip oluyor.

Bunun yanında işletmelerde aranan diğer durumlardan biride yasal olarak sakıncalı olmamalarıdır. Özellikle bu alanda çok geniş kapsamlı bir araştırma yapılarak, yasalara aykırı olan bir durumun olup olmadığı tespit ediliyor.

2018 KOSGEB Destekleri Nelerdir?

2018 yılında KOSGEB tarafından verilen destekler uzun zaman boyunca iş sahiplerinin daha rahat etmesine neden olacak içeriklere sahiptir. Bu yılda geri ödemesiz 50 bin TL ve sıfır faizsiz 100 bin TL kredi imkânı devam ediyor. Eğer kişiler iş konusunda daha büyük bir projeye sahip durumsa ve jüri tarafından proje olumlu bir yorum almışsa, o zaman 100 bin TL oranına kadar kredi alabilmesi mümkün oluyor. Üstelik alınan bu kredi türünün, bir yıl sonra ödemeleri başladığından dolayı krediyi çeken kişi biraz daha rahat bir şekilde ödeme yapma hakkına sahip olur. Tabi bu kredi avantajından kısıtlı sayıdaki kullanıcı yararlanabilir. Özellikle kullanıcıların projesi bu konuda büyük bir öneme sahiptir.

Şu anda 9 banka ile çalışan kurum, bu şartlara kullanıcılar tarafından uyulmasını umuyor. Programa katılan kişilerden ise, şu anda istenen durum ana paranın ödenmesidir. Sıfır faizsiz bir kredi olarak verildiğinden dolayı, ana paranın yanında faizin ödenmesi gerekmez. Faiz ödemeleri de kurum tarafından bankaya bizzat yapılmış olur.

2018 KOSGEB Destekleri İçin Yapılacaklar

2018 KOSGEB destekleri konusuna sıcak bakan kişilerin, kuruma gerekli olan belgelerle birlikte doğrudan başvuruda bulunması gerekiyor. Projenin jürinin onayına sunulduktan sonra, kişinin kredi alıp alamayacağına tam olarak karar verilmiş olacaktır. Bu aşamadan sonra kurum tarafından verilen eğitim kursundan başarılı bir sonucun alınması beklenir. Bu kurstan sertifika alınmadan, kurum tarafından verilen krediyi alabilmek ne yazık ki günümüzde mümkün değildir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri