Gündem

2018 KPSS Lisans Ne Zaman? İşte Başvuru Tarihleri

Devlet memuru olmak isteyen on binlerce lisans mezunu, 2018 KPSS Lisans ne zaman yapılacak şimdiden araştırmaya başladı. Lisans mezunları için düzenlenecek olan KPSS bu sene hangi tarihlerde yapılacak? Adaylar sınav başvurularını ne zaman yapacak? Detaylar haberimizde…

2018 KPSS Lisans Sınavı Başvuruları Hangi Tarihlerde Yapılacak?

2018 KPSS Lisans sınavı için nefesler tutuldu. ÖSYM 2018 yılı sınav takvimini açıkladı. Beklenen açıklama adayların sınavla ilgili meraklarını giderdi. Lisans mezunu olan memur adayları ders çalışmaya ise aylar öncesinden başladı.

Kısa adı KPSS olan Kamu Personel Seçme Sınavı bu sene 22 Temmuz 2018 tarihinde düzenlenecek. Memur adayları 2018 KPSS Lisans için başvuruları 10 ile 21 Mayıs tarihleri arasında yapacak. ÖSYM’nin açıkladığı sınav takvimine göre, sonuçlar 31 Ağustos 2018 tarihinde belli olacak.

A ve B Grubu Kadrolarına Yönelik Testler Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Bu yıl düzenlenecek sınav hem A kadrolarına hem B kadrolarına yönelik olacak. Buna göre KPSS’nin genel kültür ve genel yetenek sorularını kapsayan bölüm 22 Temmuz 2018 tarihinde adayları terletecek. Aynı gün eğitim bilimleri sınavı da yapılacak.

Sınavın alan bilgisi testlerine katılacak adaylar için ilk gün 28 Temmuz 2018 olacak. Alan bilgisinin ikinci günü ise 29 Temmuz 2018 olacak.

2018 KPSS Lisansın öğretmenlik alan bilgisi sınavıysa (ÖABT) 5 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleşecek.

Sınavın sadece genel kültür ve genel yetenek bölümü testlerine giren adaylar sadece B kadrolara yönelik tercih yapma şansına sahip olacak. Alan bilgisi testlerine giren adaylarsa, puanları çerçevesinde A grubu kadroları tercihlerine yazabilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri