Gündem

2018 KPSS Önlisans Ne Zaman Yapılacak?

2018 KPSS Önlisans için nefesler tutuldu. ÖSYM bu yıl yapacağı sınavlarla ilgili hazırladığı sınav takvimini geçen ay kamuoyu ile paylaştı. Peki, 2018 KPSS Önlisans ne zaman yapılacak? Sınav başvuruları ne zaman başlayacak? KPSS önlisans sonuçları hangi tarihte açıklanacak? Detaylar haberimizde…

2018 KPSS Önlisans Adayları Dikkat!

2018 KPSS Önlisans için hazırlıklara başlayan adaylar, ÖSYM’nin sınav takvimi açıklaması sonrasında heyecanlandı. Takvimin belli olmasıyla birlikte KPSS Önlisans ne zaman yapılacak sorusu yanıt buldu. Adaylar başvuruların 28 Ağustos 2018 tarihinde başlayacağını öğrendi.

Önlisans KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre bu yıl KPSS Önlisans 4 Kasım tarihinde yapılacak. Adaylar başvurularını 28 Ağustos ile 12 Eylül tarihleri arasında yapabilecek. Sınava son başvuru tarihi ise 26 Eylül 2018’de gerçekleşecek. Bu tarihte yapılan başvurular ifade edilen şartlar dahilinde olacak. 2018 KPSS Önlisans’a giren adaylar sınava ilişkin sonuçları 29 Kasım 2018 tarihinde öğrenme şansı yakalayacak.

Adaylar Hazırlıklara Başladı!

Bu yılki KPSS’ye önlisans seviyesinden katılacak adaylar, aylar öncesinden ders çalışmaya başladıklarını; memur olabilmek için ellerinden gelen çabayı harcadıklarını ifade etti. Sınav sonrasında kamu alımlarının artmasını beklediklerini belirterek, yeni atamalardan umutlu olduklarını aktardı. Buna göre yüksekokulların son sınıfında okumakta olan ve mezun olan öğrenciler 2018 KPSS Önlisans sınavına katılacak.

ÖSYM KPSS için bu yıl hem lisans hem önlisans hem de ortaöğretim düzeyi için sınav düzenleyecek. KPSS’de ilk sınav lisans mezunlarına yönelik düzenlenecek. Bunu ortaöğretim takip edecek. 2018’in son KPSS’si ise önlisanslar için yapılacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri