Gündem

2018 KPSS Ortaöğretim Adayları Dikkat!

2018 KPSS ortaöğretim ne zaman yapılacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim başvuruları ne zaman başlayacak? Evet, ortaöğretim mezunu olan ve memur olmayı hayal eden binlerce kişi bu ve buna benzer soruların yanıtını aramaya başladı. Sizde sorularınızın yanıtını arıyorsanız detaylar haberimizde…

2018 KPSS Ortaöğretim İçin Nefesler Tutuldu

2018 KPSS ortaöğretim için adayların meraklı bekleyişi devam ediyor. Bu yıl ortaöğretim mezunlarına yönelik yapılacak KPSS’de başvuru tarihleri, sınavın ne zaman yapılacağı ve sonuçların hangi tarihte açıklanacağı ÖSYM’nin sınav takvimini açıklaması sonrasında belli oldu. Adaylar açıklanan sınav takvimiyle birlikte çalışmalarına hız verdi.

Ortaöğretim KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2018 KPSS ortaöğretim başvuruları 3 Temmuz 2018 ile 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar bu süre içerisinde sınav harçlarını ödeyecek ve ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden aday işlemlerine giriş yaparak, başvurularını tamamlayacak. Sınava son başvuru gününü 9 Ağustos 2018 olarak duyuran ÖSYM bu kapsamdaki başvuruların saat 23.59’da sona ereceğini duyurdu.

Ortaöğretim KPSS Ne Zaman Yapılacak? Sonuçlar Hangi Tarihte Belli Olacak?

KPSS ortaöğretim sınavının 7 Ekim 2018 tarihinde düzenleneceğini açıklandı. Sınava yaklaşık 8 ay gibi bir süre varken adaylar ders çalışmaya devam ediyor. Bazı adaylar KPSS kurslarına giderken bazı adaylarsa evlerinde tek başına çalışıyor. Peki, 2018 KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu yıl düzenlenecek sınav sonrasında memur adayları sonuçlarını 11 Kasım 2018 tarihinde öğrenecek. Sınav sonuçlarına ilişkin açıklama ÖSYM tarafından yapılacak. Adaylar sonuçları aday işlemleri sayfasına giriş yapacak görüntüleyebilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri