2018-uzman-erbas-sinavi-basvurulari-basladi
Memur Alımı

2018 Uzman Erbaş Sınavı Başvuruları Başladı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2018 yılı uzman erbaş sınavı başvuruları ile ilgili kılavuz yayınlandı.

MSB Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Milli Savunma Bakanlığı – Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından göreve alınacak olan uzman erbaş personel alımları ile ilgili başvuru kılavuzu yayınlandı. Uzman erbaş başvuru kılavuzunda başvuru şartları, nasıl başvuru yapılacağı, sınavın ayrıntıları, sınav merkezinin neresi olduğu gibi bilgiler yer alıyor. Uzman erbaş olmak isteyenler için gereken tüm bilgilerin bulunduğu kılavuzda kimlerin başvuru yapabileceği, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağı, başvuru sonuçlarının nerede ve hangi tarihte açıklanacağı, sınavların nerede olacağı, sınava başvuru şartları, değerlendirme ve yerleştirmelerin nasıl yapılacağı, uzman erbaş alınacak olan branşların hangileri olduğu, nitelik belgesi doldurma talimatı, güvenlik soruşturmasının detayları, sağlık muayenesi ile ilgili detaylar yer alıyor.

MSB Uzman Erbaş Personel Alımları

Milli Savunma Bakanlığı personel alımları kapsamında yapılacak olan uzman erbaş alımları 2018 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek. Uzman erbaş başvurusu yapan adaylar göreve başladıklarında uzman çavuş olarak çalışacaklardır. Uzman çavuş iş başvurusu yapacak olan kişiler başvuru sürecinde tüm aşamalar, duyurular ve bilgilendirmeler msb.gov.tr adresinden takip edeceklerdir. Başvuruların sonuçlanmasından sonra sınava girmeye hak kazanan adayların kimler olduğu ve sınav detayları Milli Savunma Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı’nın Cebeci – Ankara adresinde duyurulacak.

Kariyer planlaması yaparken, gelecekle ilgili hayaller kurarken yapılacak olan iş ve kazanılacak olan aylık ücret oldukça önemlidir. Hem yeteneklerinize, hem hayallerinize, hem de ihtiyaçlarınıza en uygun işi bulabilmek adına kamu personeli alımlarını ve asgari ücretli iş ilanları internet sitemizde yer alan GÜNDEM kategorisinden takip edebilirsiniz. KrediMemur’a ait Instagram profili üzerinden, Facebook sayfası üzerinden ve Facebook grubu üzerinden de güncel personel alım ilanlarını takip edebilirsiniz.

Uzman Çavuş Alımı Sınavı Başvuruları

Uzman çavuş sınavı başvurusu yapacak olan adayların aşağıdaki şartları yerine getiriyor olması gerekiyor. Bu işe alımlar ile ilgili tüm detaylar msb.gov.tr adresinden öğrenilebilir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Uzman onbaşı adaylarının en az ilkokul mezunu olması, uzman çavuş adaylarının en az lise mezunu olması
  • Askerlik hizmetini er ya da erbaş olarak yapmış olmak ya da başvuru sırasında askerliği devam ediyor olmak
  • Askerlik görevi bitmiş olanların terhis tarihlerinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş olmak
  • Halen askeri okulda okuyanların öğrencilik ile halen ilişkisi bulunmak
  • TSK’da daha önceki dönemlerde subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak görev yapmamış olmak
  • Başvuru kılavuzunda yer alan tüm şartları yerine getiriyor olmak
  • Sözleşmeli olan er ve erbaşların en az 3 yıl görev yapmış olması ve 29 yaşını bitirmemiş olmak
  • Terör örgütleri ile bir ilişiği olmamak, desteklememiş olmak
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri