2018-yilinda-5-sehir-hastanesi-acilacak
Ekonomi

2018 Yılında 5 Şehir Hastanesi Açılacak!

2018 yılı için Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hedeflere göre bu yıl içinde 5 yeni şehir hastanesi yapılacak.

Yıl Sonuna Kadar 5 Şehir Hastanesi Hizmete Açılacak

Sağlık Bakanlığı’nın 2018 yılına dair belirlediği stratejilere ve hedeflere göre bu yılın sonuna kadar Türkiye’de sağlık alanında büyük değişiklikler yaşanacak. Bu değişikliklerin arasında 5 adet yeni şehir hastanesinin inşaatı da bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük hayali olarak bahsettiği her hastaya bir oda verilmesi hedefi çerçevesinde bu yılın içinde 5 yeni hastane daha halka hizmet vermeye başlayacak.

Nitelikli Yatak Sayısı Yüzde 64 Olacak

Bakanlığın 2018 hedefleri arasında bu yılın sonuna kadar açılacak olan şehir hastaneleri ile birlikte hastaların mahremiyetine ve konforuna katkı sağlanmış olacak. Türkiye’deki nitelikli yatak sayısı da 2018 yılının sonuna kadar yüzde 64’e çıkartılacak. Şehir hastaneleri hastalarını içinde özel tuvaleti, banyosu ve buzdolabı bulunan odalarda ağırlayacak. Sağlık alanında atılan büyük adımlar kapsamında bulunan şehir hastanelerine 2018 yılı içinde 5 yenisi daha eklenmiş olacak.

Yeni Şehir Hastaneleri Hangi İllerde Açılacak?

2013 yılında projesine başlanan pek çok şehir hastanesi bulunuyor. Bu hastanelerin yer aldığı şehirler ve ilçeleri Ankara – Etlik, Ankara – Bilkent, Bursa, Eskişehir, Elazığ, İstanbul, Gaziantep, İzmir, Kocaeli, Kayseri, Konya ve Manisa, Geçen yıllarda açılan ve yüksek teknolojiye sahip imkanları bulunan şehir hastanelerinin bulunduğu iller de Adana, Yozgat, Mersin ve Isparta olarak sıralanabilir.

28.149 Adet Nitelikli Yatak Sayısına Ulaşılacak

Bu illerdeki şehir hastanelerine çok başarılı ameliyatlara imzalar atılıyor. Elazığ, Eskişehir, Konya şehir hastanelerinin hizmete açılışı 2019 yılında olacak. 2020 yılında bitirilmesi planlanan şehir hastaneleri de dahil olmak üzere Türkiye’de 28.149 yatak sayısına ulaşılacak. Sağlık harcamaları 2016 yılına göre yüzde 14.5 oranında arttı ve 119 milyar 756 milyon liraya ulaştı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri