Ekonomi

2023’e Kadar 12 Bin Melek Yatırımcı Sayısına Ulaşılabilir!

Dünya Melek Yatırım Forumu Başkanı Altuntaş, bir takım açıklamalarda bunarak, an itibari ile ülkede 445 adet melek yatırımcı olup toplamda 512 milyon euro değerinde yatırım mevcut olduğunu, 2023 yılına kadar da 12 bin melek yatırımcı sayısına ulaşılabilecek potansiyelin mevcut olduğunu dile getirdi.

Dünya Melek Yatırım Fonu (WBAF) Başkanı Baybars Altuntaş, konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, Türkiye’de mevcut bulunan 445 melek yatırımcı tarafından gerçekleştirilen toplam yatırım değerinin 512 milyon euro civarında olduğunu,  gelecek 5 sene içerisinde de ülkede 12 bin melek yatırımcı sayısına ulaşabilecek bir potansiyelin mevcut olduğunu dile getirdi.

Söz konusu bu açıklamalarını basın mensuplarına karşı yapan Baybars Altuntaş, İstanbul’da gerçekleştirilen WBAF 2018 Dünya Kongresi’ne neredeyse 75 farklı ülkeden 250 milyar olar civarındaki sermayeyi yöneten yatırımcıların katılım gösterdiğini, programda da melek yatırım ekosisteminin konuşulduğunu belirtti.

Türkiye İçin Finansman ve Rehberlik Hizmeti Sağlanabilir

Melek yatırımcılarının yatırım ortamından bir hayli hoşnut olduklarını dile getiren Başkan Altuntaş, 2019 yılında da İstanbul’da toplanmak üzere karar verdiklerini, yabancı melek yatırımcılarının Türkiye’deki yeni yatırım yapacak olan kişilere finansman olanağı ile beraber know-how ve rehberlik desteği de sağlayabileceklerini aktardı.

5 Yılda 12 Bin Melek Yatırımcı Sayısına Ulaşılabilir

Türkiye’nin 2013 yılına kadar melek yatırım ile alakalı olarak herhangi bir mevduata sahip olmadığını anımsatan WBAF Başkanı Baybars Altuntaş,  şuanda ülkenin melek yatırımcılar tarafından 512 milyon euro değerinde yatırım almış olduğunu, an itibari ile ülkede 445 adet melek yatırımcı olduğunu ve bu rakamın İngiltere’de ise 12 bin civarında olduğunu aktardı. Türkiye’de de 2023 yılına kadar 12 bin melek yatırımcı sayısına ulaşabilecek bir kapasitenin mevcut olduğunu belirten Altuntaş, Türkiye’nin Avrupa’daki 5’inci büyük start-up pazarı olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri