Memur Alımı

25 Bin Sağlık Personeli Alınacak

2019 Yılında 25 bin personel alınacağını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca istihdam edilecek alanlar ile başvuru şartları ve süresine ilişkin bilgiler verdi.

Bakan Koca’dan Açıklama

Başta sağlık personeli olmak üzere diğer alanlarda yapılacak atama ve alımlara ilişkin bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığına 2018 yılı sonuna kadar 10 bin alım olduğunu ifade etti. 3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere olduğunun altını çizen Bakan Koca, 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımının yapılacağını ve alımların acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi alanlarda olduğunu söyledi.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu personel alımının başvuru şartları ve tarihi hakkında henüz net bir açıklama yok. Konuya dair Sağlık Bakanlığı ya da başka bir kaynaktan gelişmeler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.
Binlerce adayın heyecanla beklediği Sağlık Bakanlığı alımları için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.
2018 yılı sona ermeden 6 bin 500 personel alımı yapılacağının altını çize Bakan Koca, ayrıca 2019 yılı içinde 25 bin personel alımı yapılacağına dikkat çekti.
İşte Bakan Koca’nın Yaptığı O Açıklama
“3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak.”
“Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019’da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak.
Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına ilişkin alım ilanı yayınlandığında sitemiz üzerinden adaylarımızı bilgilendireceğiz.

Kaynak: Kamupersoneli.net

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri