26-subat-2018-guncel-dolar-euro-sterlin-fiyatlari
Ekonomi

26 Şubat 2018 – Güncel Dolar – Euro – Sterlin Fiyatları

Geçen hafta dolar fiyatlarında görülen yükselişten sonra haftayı düşüş eğilimi ile kapatması bu haftanın da merak konusu oldu.

Dolar Geçen Hafta Ne Kadardı?

Yeni haftada dolar fiyatları ne kadar? Euro kaç liradan işlem görüyor? İngiliz sterlini ne kadar? gibi sorular yurtiçi para piyasalarında bu hafta da dikkatle izleniyor. Geçen hafta dolar fiyatları 3.81 liraya kadar yükseldikten sonra aşağı yönlü harekete geçmiş ve haftayı o şekilde kapatmıştı. Dolar fiyatları bu hafta ilk işlem gününe de sakin bir seyirle başladı. dolar bu sabah 3.78 liranın altından işlem gördü.

Türk Lirası Değer Kaybetti

Küresel anlamda jeopolitik risklerin artması ile geçen haftaya 3.76 lira civarından başlamış, hafta içinde 3.81 liranın üzerine çıkmıştı. Ancak daha sonra risklerin aza inmesi ile denge buldu. Ayrıca Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz kararını açıklaması ve faizleri aşamalı olarak artıracağı ile ilgili toplantı tutanaklarının ortaya koyulması da Türk Lirası’nın ve diğer gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinin değer kaybetmesine neden oldu.

Dolar Fiyatları Bu Sabah

Dolar bu sabah yeni haftanın ilk gününe sakin bir başlangıç yaparak başladı.geçtiğimiz haftayı 3.79 lira civarında kapatan dolar fiyatları bugün saat 09:30’da cuma gününe göre yüzde 0.30 oranında azalma kaydederek 3.7780 liradan işleme alınarak başladı.

Euro Fiyatları Bu Sabah

Bugün euro – dolar paritesi yüzde 0.23 oranında yükselme kaydederek 1.2325 dolar seviyesinde, dolar endeksi de yüzde 0.27 oranında azalma ile 89.6 seviyesinde denge buldu. Euro bu sabah 09:30 saatinde 4.6580 liradan alıcı buldu.

İngiliz Sterlini Bu Sabah

Küresel para piyasalarının dolar ve eurodan sonra önemli para birimlerinden olan İngiliz sterlini bu sabah saat 10:30 civarında Türk Lirası karşısında yüzde 0.17 oranında değişim yaşadı ve alış fiyatı 5.3035 lira, satış fiyatı da 5.3037 lira oldu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri