Ekonomi

3. Havaalanının Ticari Alanları Yoğun İlgi Görüyor!

İstanbul 3. Havalimanı’nın ticari birimleri, araç kiralama, kuaför, eczane, kuyumcu, bijuteri, hediyelik eşya, oyuncak, tekstil, seyahat ürünleri ve lostra alanları oldukça büyük bir ilgi gördü.

Elde edilen bilgilere göre İstanbul 3. Havalimanı projesinde yer verilen ticari birimler kiralama sürecinde iken, pek çok sektördeki girişimci tarafından yoğun ilgi görüyor.

Açılış İçin Çalışmalar Hızlandı

İGA tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin dünyaya açılan vitrini niteliğine sahip olmaya hazırlanan ve 29 Ekim 2018 tarihi itibari ile faaliyete geçmesi adına inşaat çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülen İstanbul 3. Havalimanı projesinde, ticari anlaşmalara da hız verildi.

Mağazalar İçin Görüşmelere Başlandı

İstanbul Yeni Havalimanı Projesi’nde, duty free, yeme-içme alanlarına yönelik iddialarını, herhangi bir alışveriş merkezindeki çeşitlilik ile ortaya koyacağının altı çizilen söz konusu açıklamada, söz konusu olan bu iki alan haricindeki giden yolcu katının, iç hatlardaki giden yolu bölümü ve gelen yolcu katında neredeyse 10 bin metrekarelik bir alan üzerinde perakende mağazalar ile görüşmelerin gerçekleştirilmeye başlandığı ifade edildi.

Perakende mağazalar alanında ağırlıklı olarak araç kiralama, kuaför, eczane, hediyelik eşya, tekstil ürünleri, bijuteri, oyuncak, lostra seyahat ürünleri adına ayrılan satış alanlarına büyük ilgi gösterildi.

Öte yandan İGA tarafından yapılan bu açıklamada, perakende mağaza alanlarında faaliyet gösterecek olan markalarda oldukça seçici olunduğuna dikkat çekilerek, markaların tüketicileri olan vaadinin, markaların kuvvetlerini ve söz konusu havalimanına sağlanılacak olan pazarlama değerin göz önünde bulundurularak karara varılacağı ifade edildi. Ticari alanlara oldukça önemli bir ilginin gösterildiği dile getirilen açıklamada, bu ilginin nedeninin ise Türkiye’ye olan güven olduğu da belirtildi.