Ekonomi

3. Havalimanı İçin Heyecan Dorukta! Büyük Gün Yarın!

İstanbul 3. Havalimanı Projesi’nde inşaat çalışmalarının yüzde 80’i geride bırakıldı. Tüm dünyanın merakla beklediği ve dünyanın en büyük havalimanı olacak olan bu projede uçakların iniş kalkışlar için pistler hazır hale getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile havalimanına ilk uçak yarın inecek.

İnşaat çalışmaları tamamlanıp faaliyet vermeye başladığında dünya üzerinde en büyük havalimanı niteliğine sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanı Projesi’nde son aşamaya gelindi. Türkiye’nin en önemli ve en kritik projelerinden biri olan 3. Havalimanı Projesi’nde, yarın gerçekleştirilecek olan ilk test uçuşunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirileceği belirtilirken, uçuşun gerçekleştirileceği pistte son rötuşlar yapılıyor.

Yüzde 80’i Tamamlandı

Yüzde 80’lik bölümü tamamlanan 3. Havalimanı Projesi’nde inşaat çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ederken, pistteki ışıklandırma sistemi ilk kez önceki gün itibari ile devreye sokuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek olan ilk uçuşta, uçağın ineceği pisteki çizgiler de çizilerek uçuşa hazır bir hale getirildi.

Pistin Işıklandırmaları da Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Konu ile alakalı olarak yapılan açıklamalarda ise, ilk bölümü Cumhuriyet’in kuruluş yıl dönümü olan 29 Ekim 2018 tarihinde hizmete sunulacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda, 3 bin 750 metre uzunluğuna ve 60 metre genişliğe sahip olan pistte gerçekleştirilen ışıklandırma çalışmalarının başarılı bir şekilde tamamlandığı ifade edildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak da birkaç gün öncesinde konuya istinaden bir takım açıklamalarda bulundu. Funda Ocak söz konusu bu açıklamalarında, havalimanı projesinde bütün hazırlıkların 29 Ekim 2018 tarihine göre yapıldığını ifade ederek, geri kalanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirine kaldığını, an itibari ile pistin iniş ve kalkışlar için hazır bir halde olduğunu belirtti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri