,
Ekonomi

4 Mart Pazar Dolar Ne Kadar? Döviz Piyasasında Son Gelişmeler!

Bugün dolar ne kadar? Vatandaşlar günün ilk saatlerinde bu sorunun yanıtını aramaya başlarken, dolar kuru 3 lira 80 kuruşun üzerinde seyrediyor. Dolar ve Euru’nun gün içerisindeki değişimini ise bölgesel gelişmeler etkilemeye devam ediyor.

Dolar Ne Kadar Oldu? Euro Kuru Son Dakika

“Dolar ne kadar?” sorusu her gün yeni bir yanıt arıyor. Döviz piyasası son günlerde hareketli bir dönemden geçerken, ABD başkanı tarafından yapılan ek gümrük vergisi açılaması, doların ateşini kısmen de olsa söndürdü. Dolar yukarı yönlü seyrineyse FED başkanı tarafından yapılan açıklamalarla başlamıştı. Dolardaki pozitif hava bugünlerde yerini sakin bir havaya bıraktı. Aynı gelişmeler Euro kurunda da gözlemlendi.

FED Faiz Artırımına Giderse Doların Seyri Nasıl Olacak?

Ekonomistlere göre doların ilerleyen günlerdeki hareketlerini, FED’in yapacağı faiz açıklaması belirleyecek. ABD Merkez Bankası faiz artırımı kararı verirse, dolar ne kadar sorusu yukarı bir hareketle yanıt bulacak. Bunların yanında Türkiye’de dolar kuru üzerinde jeopolitik gelişmelerde oldukça etkili oluyor. Rusya ile Türkiye’nin ilişkilerinin artması kurdaki hareketliliği artıracağa benziyor.

Dolar Kuru Bugün Ne Kadar?

Dünü 3,8076 kapanan Dolar yeni güne alışta 3,8084 liradan başladı. Satış ise 3,8096 lira oldu.

Euro Kuru Kaç Lira Oldu?

Dünkü kapanışta 4,6921 lira olan Euro, 4 Mart Pazar gününe serbest piyasada 4,6971 liradan alıcı buldu. Alış yönlü işlemlerse 4,6993 liradan devam ediyor.

Euro/Usd Paritesinde Bugün

Euro/Dolar paritesi yeni güne 1,2334 seviyesinden başladı.

Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

Kripto para birimleri arasında en büyük hacme sahip olan Bitcoin saat 09.30 itibari ile 11 bin 140 dolardan işleme alınıyor.

Ethereum Ne Kadar?

Diğer bir sanal para birimi olan Ethereum küresel piyasada 847 dolardan alıcı buluyor.