Gündem

5 Bin Ücretli Öğretmen Alımı Müjdesi Bakandan Geldi

Milli Eğitim Bakanı öğretmen adaylarına müjdeli bir haber verdi. Bir okulun açılışında konuşan İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmene ek olarak 5 bin ücretli öğretmen alımı yapılacağını duyurdu.

Öğretmenler Müjde! 5 Bin Ücretli Öğretmen Alımı İçin Geri Sayım Başladı!

Milli Eğitim Bakanı bugün adana kentinde bir okul açılışına katıldı. Açılış töreninde yaptığı konuşmada 5 bin ücretli öğretmen alımı yapılacağını ifade ederek, öğretmen adaylarının heyecanını iki katına çıkardı. Adaylar Bakan Yılmaz’ın açıklamasını dikkatli bir şekilde takip ederken, umutlar yeniden yükseldi.

Bakan Yılmaz Net Konuştu! Öncelik Eğitim

Bakan Yılmaz konuşmasında en büyük yatırımlarının öğretmenlere yönelik yapılacağının altını çizdi. Bu kapsamda yeni istihdamların kapısını açacaklarına vurgu yaparak, “Türkiye’nin en değerli sermayesi insanımızdır. Bu nedenle eğitim bizler için ilk sırada yer alıyor. Gelecek nesillerin çok daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına bu ay içerisinde en az 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacağız. Buna ilave olarak 5 bin ücretli öğretmenin istihdamına kapı açacağız. Öğretmen adaylarımız iş bulamayacağım umutsuzluğu yaşamasın. Eğitim standartlarının yükselmesi için alımlar devam edecek” dedi.

Ücretli Öğretmen Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Açıklamalara göre ücretli öğretmenlikte beş yıllık deneyim ilk ifade edilenlerden olmuştu. Sonrasındaki açıklama ise 940 günlük prim şartı şeklinde kaydedilmişti. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz bu ifadeleri ise umutları yeniden artırdı. Açıklama işe alımların yakın bir zamanda yapılacağı şeklinde yorumlandı. Yetkililere göre 5 bin ücretli öğretmen alımı, 20 bin kişilik atama sonrasında yapılacak. bu da en geç Mart ayı olarak tahmin ediliyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri