Ekonomi

5 Mart Pazartesi Euro ve Dolar Kuru Ne Kadar Oldu?

Küresel piyasalar ABD Başkanı Trump’ın yaptığı açıklamalar sonrasında endişeli bir bekleyişe girdi. Dolar kuru yükselişte frene bastı. Asya borsaları kayıplar yaşadı. Gelişmeler Dolar kurundaki pozitif havayı dağıttı. Peki, bugün dolar kaç lira oldu?

Dolar Kuru Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Piyasalardaki endişeler döviz piyasası üzerinde olumsuz etkiler meydana getirdi. Dolar kuru pozitif havadan çıkarak, yatay seyre yakın bir havaya büründü.

ABD başkanı Donalt Trump tarafından geçen hafta içinde yapılan alüminyum ve çeliğe ek vergi açıklaması sadece döviz piyasasını değil, borsayı da olumsuz etkiledi. Trump yönetiminin ek gümrük vergisi kararı, birçok ihracatçı ülkeyi tedirgin etti. ABD’nin ek gümrük vergisinde hedefi Çin olsa da, ABD’ye çelik ve alüminyum ihraç eden tüm ülkeler karardan negatif yönlü etkilenecek gibi görünüyor. Bu kapsamda Türkiye’de endişeli bir bekleyişe girenlerden oldu.

Geçen hafta yapılan açıklamalar sonrasında Dolar kuru yükselişine ara vererek yatay bir grafikle haftayı tamamladı. Haftanın ilk işlem gününe 3,80 liranın üzerinden başlayan dolar, vatandaşların en çok merak ettiği konulardan oldu.

Dolar Kuru Ne Kadar?

Dünkü alış işlemlerini 3,8084 liradan yapan dolar pazartesiye, alışta 3,8108 liradan başladı. Dolar kuru satışta ise 3,8124 lira oldu.

Euro Kuru Bugün Kaç Lira Oldu?

Dünü 4,6971 liralık alış fiyatıyla tamamlayan Euro, yeni gün alışlarına 4,6951 liradan başladı. Euro kuru satışta ise 4,6972 TL’den işlem gördü.

Euro/Usd Paritesi Son Durum!

Euro/Dolar paritesi haftanın ilk gününe 1,2317 seviyesi ile başladı.

Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

Bitcoin dünkü yükseliş sonrasında 11 bin dolar sınırını aşmıştı. Küresel piyasalar incelendiğinde Bitcoin’in yeni güne 11 bin 532 dolardan başladığı görüldü.

Ethereum Kaç Dolar? Ethereum Yükseldi Mi Düştü Mü?

Ethereum 5 Mart Pazartesi 865 dolardan alıcı buldu. Kripto para birimlerindeki hareketlilikse halen devam ediyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri