Ekonomi

5G Teknolojisi İçin O Bakanlıktan Kritik Adım!

5G ve diğer teknolojilerde dünya üzerinde söz hakkına sahip olmayı hedefleyen Türkiye, uluslararası düzeyde kritik bir adım attı.

Evrensel Hizmet Projesi ile Türkiye’nin kırsal alanlarında kapsama yetersizliği problemini ortadan kaldırarak mobil yaygınlığı çoğaltmayı amaçlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yeni nesil iletişim teknolojilerinin geliştirilmesinde dünya üzerindeki öncü isimlerden Amerikalı ONF (Open Networking Foundation) ile iş ortaklığı anlaşması yaptı.

Türkiye’nin 5G teknolojisi ve üzeri teknolojilerde uluslar arası düzeyde söz hakkına sahip olmasını ve Evrensel Hizmet Projesi ile ülkenin kırsal alanlarında yaşanan kapsama yetersizliği sıkıntılarına çözüm bularak mobili daha yaygın ve meşhur bir hale getirmeyi amaçlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, dünya çapında kritik bir gelişmeye imza attı. Söz konusu olan Bakanlık yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda dünya üzerinde öncü isimlerden biri olan ONF (Open Networking Foundation) ile bir iş ortaklığı anlaşması gerçekleştirdi.   Amerikalı şirket ONF ile Türkiye’nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında gerçekleştirilen bu iş ortaklığı sayesinde, 5G kablosuz ağlar adına bir çözüm yolu sağlayan açık kaynaklı M-CORD altyapısının, Evrensel Hizmet Projesi çerçevesindeki saha faaliyetleri Türkiye’de yürütülecek.

Yeni Nesil Teknolojiler İlk Defa Türkiye’de Denenecek

Söz konusu olan bu anlaşmayla AT & T, Google, Telefonica, NTT, Comcast, Deutsche Telecom, Verizon, ve China Telekom gibi dünya üzerindeki en önemli iletişim şirketlerinin üyesi olduğu ONF bünyesinde geliştirilen yeni nesil iletişim teknolojileri, dünya çapındaki ilk denemesi Türkiye üzerinde gerçekleştirilerek hayata geçirilecek. Böylelikle Türkiye, Türk Telekom’un da yer aldığı ONF’de geliştirilen ve üretin söz konusu bu teknolojilerde büyük avantaj sağlamış olacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri