Ekonomi

7 Mart Çeyrek Altın Fiyatı Kaç Lira?

Piyasalardaki hareketlilik altın fiyatlarını etkisi altına aldı. Gram altın 7 Mart Çarşamba gününe yükselişle başladı. Çeyrek altın fiyatı ise en çok merak edilenler arasında ilk sırayı aldı. Sizde “Çeyrek altın bugün ne kadar oldu?” sorusunun yanıtını arayanlardansanız detaylar haberimizde…

Çeyrek Altın Fiyatı Değişti Mi? 

Çeyrek altın fiyatı yeni güne, birikimini altına yapmak isteyenlerin takibinde başladı. Küçük yatırımcı Kapalıçarşı piyasasının açılışıyla birlikte çeyrek altının bugünkü değişimini sorgularken, fiyatlar bugün yükselişe geçti. Pazartesi günü satışta 264,78 lira olan çeyrek altın, bugünün satışlarına 265,32 liradan başladı. Çeyrek altın bozduracaklarsa alış fiyatının 259,45 lira olduğunu gördü.

Yarım altın 7 Mart Çarşamba gününe alışta 517,28 liradan başladı. Satış fiyatınınsa saat 08.30 itibariyle 530,64 liraya kadar yükseldiği görüldü.

Piyasa uzmanlarına göre şu günlerde altına uzun vadeli yatırım yapmak en doğru kararlar arasında yer alıyor. Fiyatlar iki aydır düşüş eğilimi gösterse de, küresel piyasalardaki ticaret savaşları endişesi altın fiyatlarının yönünü yukarı çevirdi.

Gram Altın Bugün Ne Kadar Oldu?

Gram altın uzun vadeli altın yatırımcısının en çok rağbet ettiği altın türlerinden olmaya devam ederken, gram altındaki fiyat artışları yatırımcının yüzünü güldürdü. Gram altın hafta başında 162 liraya kadar çıkmıştı. Bugünün fiyatı ise altının uçuşa geçtiğinin kanıtı oldu. Gram altın bugün alışta 163,05 lira, satışta ise 163,09 lira seviyesine yükseldi.

Kapalıçarşı Cumhuriyet Altını Fiyatı!

Kapalıçarşı altının Türkiye’deki kalbi olarak Cumhuriyet altınının bu günkü fiyatını da belirledi. Cumhuriyet altını bugünün alım işlemlerinde bin 69 liralık fiyat uygulayarak gün açılışı yaptı. Satışlarsa bin 81 liradan başladı.