,
Ekonomi

7 Mart Çarşamba Dolar Ne Kadar Oldu? Döviz Piyasası Güncel Fiyatlar

Dolar kuru yeni güne 3,80 bandını zorlayarak başladı. Döviz piyasasını bugün neler bekliyor? Dolar ne kadar oldu? Euro haftanın üçüncü işlem gününe kaç liradan başladı? Döviz yatırımcısı bu soruların yanıtını ararken, sanal para piyasasına yatırım yapanlarda “Bitcoin kaç dolar oldu?” sorusunun peşine düştü.

Dolar Ne Kadar, Euro Kaç Lira?

Dolar geçen hafta ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen’in açıklamalarıyla pozitif bir hava içerisine girmişti. ABD Başkanı Trump’ın ek gümrük vergisi açıklaması ise bu havayı dağıttı. Dolar yakaladığı yükselişi devam ettiremeyerek düşüşe geçti. Bunların yanında dün Kore’de yaşanan gelişmeler gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinin dolar karşısında güçlenmesini sağladı.

Dün gün açılışını düşüşle yapan dolar kuru 3,8060 liraya kadar geriledi. Euro ise açılışta 4,7020 liradan işlem gördü. Günün ilerleyen saatlerinde dolardaki kayıp devam etti. Peki, Euro kuru ve Dolar ne kadar oldu? İşte detaylar…

Yatırım için dövizi tercih eden yatırımcılar dikkat! Dolar yeni güne alışta 3,7998 liradan başladı. Doların satış fiyatı ise 3,8009 liradan işleme alındı.

Euro Ne Kadar?

Dün satışta 4,7070 lira olan Euro, bugünün satış işlemlerine 4,7208 liradan başladı. Alımlar ise 4,7226 seviyesinde oldu. Euro’nun bugünkü değişimi yüzde 0,35 değer kazancına işaret etti.

Uzmanlara göre dolar bir süre daha ek gümrük vergisi baskısı altında olacak. Bu süreçte dolar karşısında zayıflayan TL, kaybını telafi etme fırsatı yakalayacak.

Euro/Usd Paritesi

Euro/Dolar paritesinin bugünkü değişimi incelendiğinde, dün 1,2351 seviyesinde olan Euro/Dolar paritesi bugün 1,2422 seviyesine yükseldi.

Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

Bitcoin dün 11 bin 301 dolardan işlem görürken, bugünün işlem fiyatı saat 09.09 itibariyle 10 bin 789 dolara geriledi.

Ethereum Kaç Dolar?

Haftaya kayıplarla devam eden Ethereum bugün 816 dolar üzerinden işleme alınıyor.