Dünya

AB Brexit’e Zaman Konusunda Uyarıda Bulundu!

AB Komisyonu Başkanı Juncker, Brexit ile alakalı uyarıda bulunarak zamanın gittikçe azaldığını belirtti. Bu nedenle de İngiltere’nin bir en kısa sürede AB’den çıkmak için belirtmiş olduğu ifadelerini belgelere dökmesi gerektiğini dile getiren Juncker, sözleşme aşamasına geçilerek işlemlere başlanması gerektiğini de dile getirdi.

Avrupa Birliği (AB) komisyonu başkanı Jean-Claude Juncker, İngiltere’ye karşı Brexit süreci ile alakalı bir takım uyarılarda bulundu. Söz konusu uyarılarında zamanın gittikçe azaldığını söyleyen Juncker, İngiltere ile en kısa zamanda söz konusu sürece yönelik konuşmaların belgelere aktarılması gerektiğini ile getirdi.

Strazburg’da bir araya gelen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda açıklama yapan AB Komisyon Başkanı Juncker, İngiltere ile AB arasında geleceğe yönelik bir anlaşma sağlanması gerektiği takdirde, İngiltere’nin bu meselede net tavrına ihtiyaç duyacaklarını belirtti. Öte yandan Brexit sürecinde gün sayımına başlandığını da belirten Juncker, konuşulanların belge haline getirilme vaktinin geldiğine de vurgu yaptı.

Üstelik Jean-Claude Juncker söz konusu bu açıklamalarında, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecinde sınır ülke olan İrlanda adına kendilerinden en üst seviyede bir çaba beklediklerine de dikkat çekti.

Brüksel tarafından, Birleşik Krallık dahilinde olan Kuzey İrlanda’yı, Gümrük Birliği de içerisinde olmak üzere Avrupa Birliği mevzuatına dahil olmasının talep edilmesinin oldukça mühim bir konu olarak ortaya çıktığı ifade ediliyor. Avrupa Birliği’nin, Kuzey İrlanda’ya ilişkin bu tutumu ile Londra’ya baskı yapmak, müzakereler esnasında kendini güçlü kılmak ve bu su aşamayı hızlandırmak isteğini de belirtiliyor.

Öte yandan elde edilen bilgilere göre, Brexit sürecinin akabinde AB ve İngiltere arasındaki ticari ilişkilerin geleceği hakkındaki görüşmelerin ikinci  aşaması önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri