Dünya

ABD Başkanı’nın Yeni Başdanışmanı Belli Oldu!

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski ekonomi başdanışmanı, Trump’ın almış olduğu alüminyum ve çelik ithalatında ek gümrük vergisi uygulama kararından dolayı istifasını vermişti. Şimdi ise Başkan Trump’ın, eski başdanışmanı yerine Microsoft ve General Motors’ta yöneticilik yapmış olan Chris Liddell’in getirileceği ifade ediliyor.

Elde edilen bilgilere göre, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı (ABD) Donald Trump tarafından dışarıdan ithal edilen alüminyum ve çelik adına ek gümrük vergisi kararının alınması sebebiyle istifasını veren Ekonomi Başdanışmanı Gary Cohn’un yerine gelecek isim belli oldu. Başkan Donald Trump bu görev için, Microsoft ve General Motors’un eski yöneticisi olan Chris Liddell’i düşünüyor.

Beyaz Saray Yetkilisi Kararı Onayladı

Beyaz Saray yetkilisi konu ile alakalı olarak açıklamalarda bulunarak, Başkan Donald Trump’ın söz konusu bu kararı aldığını teyit etti.

Bahsi geçen Beyaz Saray yetkilisi, daha önceden Microsoft ile Generala Motors’ta yönetici olarak görev almış olan Chris Liddell’in, farklı şirketlerin de yönetici pozisyonunda faaliyet gösterdiğini, elde etmiş olduğu bu tecrübenin de kendisini oldukça ideal bir Ekonomi Başdanışmanı olamaya aday haline getirdiğini ifade etti. 59 yaşında olan Liddel’in elektronik sağlık kayıt sistemi ile bilgi teknolojileri tarzındaki alanlarda Amerikan hükümeti ile ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarının da kendisini Beyaz Saray’da saygın bir kişi yaptığını da belirtti.

Goldman Sanchs eski başkanlarından biri olan Gary Cohn, geçtiğimiz hafta içerisinde, Başkan Trump’ın ithal çelik ve alüminyum için almış olduğu vergi kararındaki görüş ayrılıklarından ötürü istifasını vermişti.

Söz konusu ek vergi kararını açıklayan Başkan Donald Trump ise, konuya ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak, ticaret danışmanlarından biri olan Peter Navarro’nun adaylığının söz konusu olmadığını belirtmişti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri