abd-borsalarinda-yukselis-devam-ediyor
Dünya

ABD Borsalarında Yükseliş Devam Ediyor!

Geçtiğimiz hafta ABD borsalarında son 2 yılın en sert haftalık düşüşü yaşanmıştı.

Borsalardaki Kazanç Dördüncü Güne Taşındı

Amerika’da New York borsasında geçtiğimiz hafta geride kalan 2 yılın yüzde olarak en sert haftalık düşüşü kaydedilmişti. Borsadaki endekslerde görülen kazanç serisi işlem günü olarak dördüncü günde de devam etti. New York borsasındaki endeksler piyasalarda volatilitenin azalış göstermesi ve ham petrol fiyatlarında artış kaydetti.

Dow Jones Endeksi Yüzde 1.03 Arttı

ABD’de Dow Jones Sanayi Endeksi yüzde 1.03 oranında artışla 253.04 puan arttı ve 24.893,49 puana erişti. Standart Poor’s 500 Endeksi de yüzde 1.34 oranında 35.69 puan artışla 2.698,63 puana çıktı. Nasdaq Teknoloji Endeksi ise yüzde 1.86 oranında 130.10 puan arttı ve 7.143,62 puanı buldu. Bu sayede geçtiğimiz hafta geride kalan 2 yılın en sert haftalık düşüşünü sergiledi. Daha sonra ABD’deki endekslerde görülen düşüş yönünü yükselişe çevirdi. Görülen düşüş dördüncü işlem gününde de devam etti.

Standart Poor’s Endeksi’nde Yüzde 23 Gerileme Oldu

Ekonomi uzmanları borsada volatilitenin bir hayli azaldığını belirterek piyasalarda belirli bir dengenin oluştuğunu söylüyorlar. Amerika’daki Standart Poor’s 500 Endeksi’nde görülen dalgalanmaların göstergesi olan CBOE Volatilite Endeksi’nde yüzde 23 oranında düşüş oldu ve endeks 19.27 düzeyine geriledi. Böylece endeks tarihi ortalama düzeyi olan 20’nin altına gerilemiş oldu.

ABD’de Petrol Fiyatları Artış Görüldü

Ayrıca Amerikan dolarının diğer para birimleri karşısında düşüş sergilemesi ve ABD’nin ham petrol stoklarının haftalık olarak beklentilerin altında artması sebebiyle bugün petrol fiyatlarında da yükselme kaydedildi. Kapanış saatlerinde gerçekleşen son işlemlerde Londra Brent türü petrol fiyatları yüzde 2.6 oranında artışla 64.31 dolardan, Amerika’nın WTI olarak bilinen Batı Teksas türü petrol fiyatları da yüzde 2.5 oranında arttı ve 60.67 dolardan el değiştirdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri