Dünya

AB’den O Ülkeye Rest!

Avrupa Konseyi tarafından bugün itibari ile yayımlanan ve Avrupa Birliği’nin şimdiye dek Brexit’a yönelik en ayrıntı öngörülerin yer aldığı raporda, İngiltere hükümetinin Avrupa Birliği ile arasındaki ticari ilişkilere ilişkin önerilerinin pek çoğu kabul edilmedi. Söz konusu olan bu raporun AB ile İngiltere arasındaki gerilimi daha da artırması bekleniyor.

Avrupa Birliği’nin, İngiltere Başkanı Theresa May tarafından Brexit’tan sonra söz konusu bu iki dev arasındaki ticari ilişkilere ilişkin sunulmuş olan önerilerin büyük çoğunluğu reddedildi.

Açıklanan Rapor, AB’nin Brexit’a Yönelik Kırmızı Noktalarını İçeriyor

Avrupa Konseyi Başkanı Donal Tusk, bugün itibari ile Avrupa Birliği’nin Brexit sürecindeki kırmızı noktalarına yer verilen bir rapor yayımladı.

Konu ile alakalı olarak yabancı basın tarafından yapılan haberlere göre, Brexit müzakerelerine iştirak eden AB yetkililerine ticaret meselesinde kesin bir tavır sergilemeleri, ilaç, kimya ve finans sektörlerinde standartların her iki taraf açısından da resmi olarak tanınması yönündeki önerileri kabul etmemeleri adına talimat aldılar.

Söz konusu raporda, Avrupa Konseyi tarafından Birleşik Krallığın pek çok kez tekrar ettiği ve ilerleyen süreçlerde bu gibi bir ilişkiyi kısıtlayan konumun da göz önünde bulundurulması gerektiği, tek Pazar ile gümrük birliği haricinde yer almanın kaçınılmaz olarak çatışma yaşanmasına sebep olduğu ifade edildi.

İngiltere’nin Önerileri Reddedildi

Avrupa Birliği’nin şimdiye kadar olan en ince ayrıntılı öngörülerinin yer aldığı söz konusu bu rapor, aynı zamanda İngiltere tarafından sunulan öneriler için bir cevap niteliği taşıyor. Üstelik İngiltere Başkanı May tarafından sunulan Pazar koşullarının dinamik bir biçimde uyumlu bir şekle sokulmasına yönelik öneri de açık bir şekilde reddediliyor.

Bunun ile beraber İngiltere finans hizmetleri tarafından ilerleyen dönemlerde imzalanması hedeflenen ticaret anlaşmasına kendi ülkesinin de dahil edilmesini talep ediyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri