Gündem

Adalet Bakanlığı Boş Kadro Sayısı Açıklandı!

Adalet Bakanlığı boş kadro sayısı belli oldu. Bakanlık ve bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren kuruluşlardaki açık bu yıl itibariyle 54 binin üzerinde kaydedildi.

Adalet Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşlarındaki Boş Kadro Sayısı 54 Binden Fazla

Adalet Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı olan kuruluşlardaki boş kadro sayısına yönelik yapılan açıklama, 54 bin 614 kadroda açık olduğunu kanıtladı. Bu kadroların neler olduğu tek tek sıralandı. Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmayı hayal edenler kadro sayısının yüksek olması nedeniyle, personel alımlarının ne kaç kişi olacağını merak etmeye başladı.

Bakanlığın resmi web sitesinden yapılan 2018 yılı performans programı duyurusu, boş kadrolara yapılacak personel alımlarına ilişkin ipuçları da verdi.

Rapora göre bakanlığın hem merkez hem de taşra teşkilatında teknik hizmetler dahilindeki kadrolarda bin 629 kişilik açık olduğu belirtildi. Kısa adı GİH olan Genel İdare Hizmetlerindeki boş kadro sayısı 33bin 304’ü buldu. Hakim ve Savcılardaki boş kadro sayısı ise 8 bin 418 olarak tespit edildi.

Sözleşmeli Personelde Boş Kadrolar…

Bakanlığın sözleşmeli olarak istihdam ettiği kadrolardaki durum ise şöyle oldu. 4-B statüsündeki sözleşmeli personelde 2018 yılında 3 bin 616 kadro boş durumda görünüyor. Yardımcı hizmetlerdeki boş kadro ise 2 bin 917 olarak raporlandı. 4-C sözleşmeli personelinde bulunan açıksa 2 bin 479 oldu. Sağlık hizmetlerinde bin 591 boş kadro olduğunu belirleyen Bakanlık, eğitim hizmetleri sınıfındaki boş kadroyu 660 olarak kaydetti.

4 Bin Hakim Ve Savcı Alınacak

Boş kadroların netlik kazanması sonrasında, bakanlık bünyesinde istihdam edilmeyi hayal eden gençler alımların ne zaman ve hangi sınıf kadrolarına yapılacağını araştırmaya başladı. Buna göre Adalet bakanlığı bu sene binlerce kişiyi istihdam edecek. Bakan Gül’ün açıklaması alımların kısa bir süre sonra başlayacağı yönünde oldu. Gül açıklamasında 2018 yılında 4 bin kişinin hakim ve savcı kadrolarına yerleştirileceğini ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri