Memur Alımı

Adalet Bakanlığı ve CTE 10 Bin Memur Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Adalet Bakanlığı ve CTE 10 bin memur alımı 2018’de 10 bin kişiyi bulacak. Yapılan açıklama Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmeyi bekleyenleri heyecanlandırırken, Adalet Bakanlığı’nın alımları kaç kişi olacak merak ediliyor.

Adalet Bakanlığı ve CTE 10 Bin Memur Alımı İçin Geri Sayım Başladı

Adalet Bakanlığı ve CTE 10 bin memur alımı bu sene içerisinde on bine yakın memur alımı yapacağını açıkladı. Duyuru binlerce kişiye yeni bir umut kapısı araladı. Bu kapsamda Genel Kurul tasarısı çerçevesinde Adalet Bakanlığı’nın istihdam edeceği yardımcı memur sayısı 4 bin 500 kişi oldu. hakim ve savcı alımlarınınsa 5 bin 500 olmasına karar verildi. Tasarının onaylanması sonrasında dikkatler alımların ne zaman yapılacağına çevrildi.

Alımların ne zaman yapılacağını merak eden adayların diğer bir merak ettiği konu ise alımların hangi kadrolara yönelik olacağı noktasında yoğunluk kazandı. Peki, 10 bin kişilik memur alımında hangi boş kadrolara personel alınacak? İşte yanıtı…

Memur Alımı Yapılacak Kadrolar…

Yapılan açıklamaya göre 2018 yılında çok sayıda infaz koruma memuru alımı yapılacak. Sayı ise şimdilik tam netliğe kavuşmadı. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak alımlarda gardiyanlarda yer alçak. Adalet bakanlığı her sene olduğu gibi bu senede binlerce zabıt katibi alımı gerçekleştirecek. Bunun yanında mübaşir alımları da hız kesmeyecek.

Bakanlık yeni personel alımlarıyla hizmetli ve şoför kadrolarındaki boşlukları da kapatmaya çalışacak. Tüm bunlara ek olarak teknisyen alımları da söz konusu yerleştirmelerde gerçekleşecek.

Alımların ne zaman başlayacağı konusu ise şu günlerde netliğe kavuşmadı. Geçen yıllardan yola çıkarsak, alımların 3 farklı döneme ayrıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Bu senede aynı sistem devam ederse, 10 bin kişilik memur alımını üç ayrı zaman diliminde gerçekleşebilir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri