afganistanli-sirketin-turkiyedeki-konut-projesi-satisa-cikti
Ekonomi

Afganistanlı Şirketin Türkiye’deki Konut Projesi Satışa Çıktı!

Merkezi Afganistan’da olan Omran Holding, Türkiye konut pazarında 200 milyon liralık konut projesi yapacak.

Konutların Fiyatı 1 Milyon Liradan Başlıyor

Omran Holding adlı merkezi Afganistan’da olan firma 200 milyon lira değerinde konut projesi ile Türkiye konut pazarına giriş yaptı. Omran Holding Çengelköy’de yapılacak olan ailelerihedef alan 75 konutun üretileceği Kasr – ı Ala adı verilen projeye başladı. Afgan şirket 75 konuttan oluşacak olan projenin yapımına başlandı. Projenin 2019 yılında bitirileceği bildirildi. Ailelere yönelik olarak üretilecek olan projedeki konutların metrekare birim fiyatı 12.500 liradan başlayacak. Projedeki 2+1 evlerin satış fiyatı 1 milyon liradan başlayacak.

Bu Projede Türkiye Ekonomisine Güvendik

Bekataş tarafından proje geliştirilmesi yapılan ve Omran Holding’in bünyesinde faaliyet gösteren Omran İnşaat’ın üreteceği Kasr – ı Ala projesi İstanbul – Çengelköy’ün merkezinde bulunuyor ve 6 bin metrekare alan üzerinde yapılıyor. Omran İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi proje kapsamındaki konutların satışa çıkması ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Ahmad Salehi bu yatırım kararını alırken Türkiye ekonomisine güvendiklerini, dünyanın değişik ülkelerinde inşaat projeleri geliştirdiklerini, ayrıca enerji alanında da pek çok faaliyetlerinin olduğunu söyledi.

Dünya Genelinde 110 Projeyi Tamamladık

Omran İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, 2004 yılında danışmanlık ve mühendislik hizmetleri vermek üzere kurulduklarını, çeşitli alanlarda başarılı işlere imza attıklarını, 2010 yılında holding haline geldiklerini, dünyada 110’dan fazla projeyi tamamladıklarını, bundan böyle Türkiye’de de projeler üretmeye başladıklarını, Kasr – ı Ala projesinin de bu amaçla geliştirildiğini ve konutların satışına başlandığını söyledi.

3 Projeye Toplam 700 Milyon Lira Harcanacak

Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram da konuşarak merkezi Afganistan’da olan şirketin Çengelköy’deki bu projesinin haricinde Türkiye’de 2 adet proje daha başlatacağını, bu 3 projede toplam olarak 550 konut sayısına ulaşmayı planladıklarını, toplam olarak yapılacak yatırımın bedelinin de 600 milyon – 700 milyon lira civarında olduğunu, Çengelköy Kasr – ı Ala projesinde Türk mimarisinin kullanılacağını, ayrıca kapalı yüzme havuzları, sauna, çocuklar için oyun parkları, kapalı otopark, gezi alanları, güvenlik gibi hizmetlerin de yer alacağını söyledi.