agaoglu-maslak-1453te-satilik-blok-kazanc-turkiyede-kalacak
Ekonomi

Ağaoğlu Maslak 1453’te Satılık Blok! Kazanç Türkiye’de Kalacak!

2013 yılında Ağaoğlu Maslak 1453 projesinden 2 blok satın alan Suudi firma Abduljawad Holding, bloklardan biri satışa çıkarttı.

Kazançlarını Türkiye’de Kullanacak

Ağaoğlu Maslak 1453 projesinden 2013 yılında 2 blok satın alarak 200 milyon dolar bedel ödeyen merkezi Suudi Arabistan’da olan Abduljawad Holding satın aldığı kulelerden birini satıyor. Holding aldığı bloklardan birinde kısa dönem ve uzun dönem rezidans işletmeciliği yapıyor. Suudi yatırım şirketi Emma adında bir şirket açtı. Bu şirketten elde ettiği kazancı Türkiye’de yapacağı yatırımlarda kullanacağını açıkladı.

Blokta 322 Adet Daire Var

Abduljawad Holding satışa çıkarttığı kuleden 657 milyon liralık ciro bekliyor. Blokta 322 adet daire bulunuyor. Projenin satışından elde edilecek olan kazançla Türkiye’de yapılacak olan yeni yatırımlar finanse edilecek. Emma adlı yeni şirketin CEO’su olan Maad Ehsan Abduljawad yaptığı açıklamada Türkiye’de sadece emlak sektöründe değil, daha geniş ve farklı alanlarda yatırımlar yapacaklarını, Maslak’taki blok satışından elde edilecek olan kazancın bu sayede yine Türkiye’de kalmış olacağını söyledi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu’ndan Açıklama

Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdür Yardımcısı Okay Dikmen de bir açıklama yaparak 2012 yılının kasım ayında satışa çıkarttıkları dairelerinin metrekare fiyatının o zaman 4 bin lira olarak belirlendiğini, şu andaki metrekare fiyatının 12 bin liraya kadar yükseldiğini, projenin 5 bin 234 birimden oluştuğunu, yaşayacak kişi sayısının da toplam olarak 80 bin civarında olacağını, o zamanlar kendilerinden blok satın alan yatırımcıların şimdi satışa çıkarttığını, bu bloklardaki dairelerin metrekare fiyatlarının 9 bin 700 lira olduğunu, bloktaki ev fiyatlarının en düşüğünün 500 bin liradan başladığını, 3 milyon liraya kadar ev bulunduğunu, Maslak bölgesinin şu anki fiyatlar baz alındığında yüzde 30 ile yüzde 40 oranında prim yapacağını tahmin ettiklerini ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri