Memur Alımı

Aile Bakanlığı 3 Bin Memur Alımı Müjdesi Geldi

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, bu yıl bakanlığın üç bin kadar memur alımı yapacağını açıkladı. Memur olmayı hayal eden binlerce genç Bakanın açıklamasını yakından takip etti. Aile Bakanlığı 3 bin memur alımı için hangi kadrolara yerleştirme yapacak. Personel alımları ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizde…

Aile Bakanlığı 3 Bin Memur Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı bir programa konuk oldu. Burada önemli açıklamalar yapan Fatma Betül Sayan Kaya, “2018 yılında Aile Bakanlığı 3 bin memur alımı için harekete geçecek. Bakanlık bu sene 3 bin genci istihdam edecek” dedi. ASDEP programına işaret ederek, bu programın önemine değinen bakan, “Projede görev alan personelimiz vatandaşı bire bir ziyaret ediyor. bu kapsamda geçen ay ziyaret edilen kişi sayısı 780 bine ulaştı. Her personelimizin elinde birer tane tablet bulunuyor. Ziyaret edilen kişilerin bilgileri ve kayıtları raporlanıyor. İşte bu projede daha fazla vatandaşa ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun içinde ASDEP programı dahilinde en az 3 bin kişilik memur alımı yapacağız. Alımlar psikoloji, psikolojik danışmanlık, rehberlik, çocuk gelişim uzmanı, sosyal hizmet uzman ve sosyoloji kadrolarına yönelik olacak” dedi. Alımların ne zaman yapılacağına yönelikse herhangi bir ifade kullanmadı.

Bu kapsamda bilindiği üzere Maliye Bakanlığı, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına her sene binlerce kadro açmakta, memur alımları işlerin verimini artırmakta ve kaliteli hizmetin kapısını aralamakta! Bakanlık bu senede aynı şekilde binlerce kişiyi istihdam ederek, hem personel açığını kapatacak hem de memur olmayı isteyen gençlere devlette iş kapısı açacak.