aktob-baskani-ruslar-turk-dizilerini-izleyip-turkiyeye-geliyorlar
Ekonomi

AKTOB Başkanı: Ruslar Türk Dizilerini İzleyip Türkiye’ye Geliyorlar!

AKTOB tarafından hazırlanan raporda Türk dizilerinin Rusya’da büyük bir hayran kitlesinin olduğu belirtilerek yeni dizilerin ve filmlerin desteklenmesi gerektiği söylendi.

Yeni Dizi ve Filmler Desteklenmeli

Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turizm Otelciler ve İşletmecileri Birliği tarafından Rusya’daki turizm pazarının gelişimi ile ilgili bir rapor hazırlandı. AKTOB’un raporuna göre Türk dizilerinin ve Türk oyuncularının Rusya’da büyük bir hayran kitlesinin bulunduğu belirtilerek, ilgi uyandırabilecek yeni dizilerin ve yeni film çalışmalarının desteklenmesi talebinde bulunuldu.

Rusya Turizm Pazarı Hakkında Bilgilendirmeler Yapıldı

AKTOB’un 13 Mart 2018 – 15 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirdiği ve Türkiye ile diğer ülkelerindeki turizm pazarlarını ilgilendiren fuarlar arasında olan Moskova MITT 2018 Fuarı’ndan sonra hazırladığı rapor açıklandı. Raporda Türkiye’de özellikle Antalya şehrinde ağırlanan Almanya turistlerin yanı sıra Rusya turizm pazarı ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunulan raporda Rusya’nın 144 milyon nüfusa sahip olduğundan, dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında dokuzuncu sırada yer aldığından bahsedilerek önemsenmesi gereken bazı noktalara dikkat çekildi.

Ruslar Turizme Yılda 54 Milyar Dolar Harcıyor

Rus vatandaşlarının dünya genelinde en çok turizm harcaması yapan ülkeler sıralamasında en çok harcama tapan altıncı ülke olduğu bilgisinin de yer aldığı raporda diğer ülkelere gerçekleştirdikleri ziyaretlerde Rusların 54 milyar dolar yıllık harcama yaptığına, bu ülkede yaşayanların sıklıkla yurtdışı seyahatine çıktığı, Rus turistlerin yaz sezonu ile ilgili deniz, güneş, kum beklentilerinin yanı sıra kültür turlarına da önem verdikleri, tatil sürelerinin de 9 ile 12 gün arasında olduğu belirtildi.

Ruslar Türk Dizilerine İlgi Gösteriyor

Moskova MITT 2018 Fuarı’ndan sonra bir açıklama yapan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Türkiye’ye Rusya da dahil olmak üzere turizm sektörü adına bu sezon için büyük talepler beklediklerini, geride kalan 2 yıl süresince yaşanan kayıpların bu yıl telafi edilmesinin planlandığını, Rusya – Türkiye arasındaki ilişkilerin olumlu ilerlemesinin sektörde de olumlu yansımalarının olduğunu, hazırladıkları raporda sağlık turizminin ve spor turizminin desteklenmesi hakkında da çalışmalar olduğunu, Rus vatandaşları tarafından Türkiye’deki dizilerin ve çekilen yeni filmlerin büyük ilgiyle karşılandığı, devlet tarafından bu dizi ve filmlerin Rusya’ya ulaşmasına destek verilmesinin yarar sağlayacağını söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri