Dünya

Almanya Ticaret Savaşına Karşı!

ABD Başkanı Trump’ın ülkeler arasında ticaret savaşı çıkmasına neden olacağı düşünülen gümrük vergisi kararı hakkında Alman hükümeti tarafından da bir açıklama geldi. Alman Hükümet Sözcüsü Seibert tarafından yapılan bu açıklamada, Almanya’nın Amerika Birleşik Devletleri ile hiçbir şekilde ticaret savaşına girmek istemediğini belirtti.

Almanya Savaşa Girmek İstemiyor

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, Almanya’nın Amerika Birleşik Devletleri ile herhangi bir ticaret savaşına girmekten kaçındıklarını, bu türden bir ticari savaşın hiçbir ülkeye fayda sağlamayacağı düşüncesinde olduklarını ifade etti. Fakat bunun ile beraber sözcü Seibert, Amerika Devlet Başkanı Trump yönetimi tarafından söz konusu bu adeta cezalandırıcı gümrük vergisi kararının uygulamaya koyulması durumunda da Avrupa tarafından yerinde olacak bir biçimde buna karşılık vereceğini de ifade etti.

Söz konusu bu açıklamalarında Amerika Birleşik Devletleri Donald Trump’ tarafından Avrupa Birliği’nin bir takım Amerikan mallarına fazla fazla gümrük vergisi uyguladığı üzerine eleştirilerine de değinen Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, söz konusu bu durumun aynı şekilde Avrupa Birliği’nden Amerika Birleşik Devletleri’ne kamyon ve tütün tarzındaki mallar için de söz konusu olduğuna dikkat çekti.

Steffen Seibert, Amerika Birleşik Devletleri’nin, Buy American kuralları sayesinde pek çok firmasını pek çok alanda uluslararası rekabette güvence altına aldığını da dile getirdi.

Vergide İndirime Gidilmesi Gerekiyor

Almanya tarafından Avrupa Birliği (AB) ve Fransa ile alakalı önemli bir değerlendirmede bulunacağını ifade eden Hükümet Sözcüsü Steffen Seiert, Almanya’nın sahip olduğu serbest ticaret ve serbest piyasaları için Amerika Birleşik Devletleri’nin uygulayacağı gümrük vergisinde indirime gitmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri