Ekonomi

Almanya’nın Geneli Kiracı!

Yapılan araştırmalara göre, Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler arasında ev sahibi olan vatandaşının sayısı en az olan ülkenin Almanya olduğu ortaya çıktı.

Avrupa Birliği’ne (AB) üye olan ülkeler arasında en az ev sahibi olan ülkenin Almanya olduğu ortaya çıktı.

Bir takım basın mensuplarının Eurostat (Avrupa İstatistik Ofisi) tarafından elde etmiş olduğu verilere göre, önceki yıl Avrupa Birliği vatandaşlarının yaklaşık olarak yüzde 70,6’sı, sahibi olduğu konutlarda yaşamını sürdürdü.

En Fakir AB Ülkesi En Çok Konut Sahibi Olan Ülke Oldu

Eurostat tarafından yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen bu verilere göre, Avrupa Birliği üyesi 28 ülke arasından konut sahiplik oranı en üst seviyede olan ülke, AB’nin en fakir ülkesi olarak bilinen Romanya oldu. Romanya halkının yüzde 95,6’sı, kendine ait olan konutlarda yaşamını sürdürdü.

Romanya’nın ardından ona en yakın ev sahipliği rakamlarına sahip olan ülke yüzde 89,9 ile Hırvatistan ile Litvanya olurken, yüzde 89,5 civarındaki ev sahipliği oranı ile de söz konusu bu ülkeleri Slovakya takip etti. Slovakya’dan sonra da yüzde 86,3 ile Macaristan listede yer aldı.

Ekonomisi En Büyük Ülke, En Az Konut Sahibi Olan Ülke Oldu

Yine elde edilen bu verilerde, Avrupa Birliği üyesi olan 28 ülke arasından, vatandaşların ev sahipliği oranı en az olan ülkenin, AB ülkelerinin ekonomi bakımından en zengin ülkesi olan Almanya olması bir hayli dikkat çekti.

Açıklanan Eurostat verilerine göre, söz konusu dönemde Alman vatandaşlarının yalnızca yüzde 49,8’i sahibi olduğu evde yaşamını sürdürürken, yüzde 50’sinden fazlası da kirada ikamet etti.

Almanya’nın ardından en az konut sahibi olan ülke yüzde 58,6 ile Danimarka, yüzde 62 ile Avusturya, yüzde 63,4 ile Fransa ve 66,4 ile İngiltere olarak kayıtlara geçti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri