,
Ekonomi

Altın Fiyatlarında Hafta Sonu! Gram Altın Bugün (8 Nisan Pazar) Ne kadar

Altın fiyatları haftanın son gününde nasıl bir hava içerisinde? Gram altın bugün ne kadar oldu? Çeyrek altın yeni güne (8 Nisan 2018) nasıl başladı? Cumhuriyet altının güncel fiyat ve serbest altın piyasası gelişmeleri haberimizde…

Gram Altın Haftayı Yüzde 2,25 Değer Artışıyla Tamamladı

Altın yatırımcısı bu haftanın kazananları arasında ilk sıranın sahibi oldu. Gram altın düşük işçilik maliyetleri yanında yatırımcısına yüzde 2,25’lik kazanç kapısı araladı. Cumhuriyet altınının haftalık değişimi de gram altından pek farklı olmadı. Cumhuriyet altını haftayı yüzde 2,21 oranında değer artışıyla tamamladı. Bunların yanında Türkiye’de vatandaşların gözbebeği olan çeyrek altın ise fiyatını ciddi oranda artırarak, satış fiyatını 283 lira bandına çıkardı.

Tüm bu gelişmeler ve altın fiyatlarındaki yükselen değerler, önceden altın yatırımı yapanların büyük kazançlar sağlamasına kapı araladı. Bu kapsamda bu hafta altın yatırımcılarının yüzü güldü. Küçük birikimci de yükselen değerlerle memnun oldu. Altın alacak vatandaşlarsa fiyatların gerilemesini umutla beklemeye başladı. Bu konuda uzmanlar ikiye ayrılsa da, altın fiyatlarının yönünü küresel gelişmeler belirleyecek.

Çeyrek altın 8 Nisan Pazar günü alışta 276,31 lira ile açılış yaptı. Çeyrek altın için sarrafların yolunu tutan vatandaşlar dikkat! Çeyrek altın bugünün satışlarını 282,55 liradan başladı.

Gram altın haftanın son gününe 173,33 liralık alış fiyatıyla başlarken, satışlar için belirlenen fiyat 173,40 lira oldu.

Yarım altın mı alacaksınız? Yarım altın bugünün ilk satış işlemlerine 565,10 liradan başlamış bulunuyor. Alışlarsa güne 550,88 lira.

Tam altın fiyatı güne yükseliş yönlü bir giriş yaptı. Alış için belirlenen fiyat bin 139 lira, satışlarsa bin 168 lira seviyesinden devam ediyor.

Cumhuriyet altını günün ilk satışlarını bin 152 liradan gerçekleştirdi. Alışlarsa bin 140 liraya yükseldi.