Ekonomi

Altın Tahvil İhracı Bu Yıl Da Sürecek!

Başbakan Yardımcısı Şimşek konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, yastık altında biriktirilen altınların Türkiye ekonominse kazandırılması adına yürütülen altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası çalışmalarının bu sene de sürdürüleceğini ifade etti.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Hazine Müsteşarlığı’nın yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması adına yürütülen altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası çalışmalarının bu sene de sürdürüleceğini ifade etti. Çalışmaların tamamlandığını, söz konusu çalışmalarda ikinci dönemin başladığını dile getiren Şimşek, 26 Mart ile 24 Nisan tarihlerinde 4 etap olacak şekilde ülke genelindeki Ziraat Bankası’nın neredeyse 320 şubesinde talepler toplanmaya başlayacağını açıkladı.

Hazine’nin Altın Çalışmaları Bu Yıl da Sürecek

Söz konusu bu açıklamalarını basın mensuplarına karşı gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı Şimşek, Türkiye genelinde yastık altında birikimi gerçekleştirilen altın miktarının neredeyse 2 bin 200 ton civarında olduğunu ve söz konusu bu rakamın 300 milyar liraya tekabül ettiğini aktardı. Bahsi geçen bu altınların ekonomiye katkı sağlaması maksadıyla 2017’nin Ekim ayında altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikası ihracına başlandığını da anımsattı.

Yabancı tabanının geliştirilmesi ve ihraç edilen enstrümanların çeşitlendirilmesi maksadı ile çalışan Hazinenin bu çalışmaları neticesinde 2017’nin sonu itibari ile neredeyse 2,5 ton altının toplanıp TCMB’nin rezervlerinin çoğaltıldığına dikkat çeken Şimşek, neredeyse 12 bin 800 vatandaşın altınının bir taraftan devlet güvencesi altında muhafaza edebilme, hem de altınlarına ilave bir gelir elde edebilme imkanı yakaladıklarını ifade etti.

Bu doğrultuda katılımcılarını yüzde 54’lük bölümünün kira sertifikası talebinde bulunduğunu da izah eden Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ilk dönemde kadınlar tarafından  yoğun ilgi gösterildiğini, söz konusu talebin yüzde 55’ini kadınların oluşturduğunu aktardı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri