Altınbaş Üniversitesi Akademik Yılı İle Beraber ‘'Öğrenci Ombudsmanlığı’' Birimi de Açıldı
Eğitim

Altınbaş Üniversitesi Akademik Yılı İle Beraber ‘’Öğrenci Ombudsmanlığı’’ Birimi de Açıldı

2019-2020 akademik yılı açılışı Altınbaş Üniversitesi’nde törenle gerçekleştirildi. Türkiye’de ilk kez açılan ‘‘Öğrenci Ombudsmanlığı’’ birimi içinde açılış törende yapılırken Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, “Öğrencilerimizin Ombudsmanlık birimden aldığı hizmet kalitesi bizim en büyük gururumuz olacak ve asıl hedefimiz ombudsmandan gelecek olan geri bildirimler ile kalıcı çözümler üreterek, bu sayede başvuruların nedenleri ortadan kaldırmaktır.’’ ifadelerini kullandı.

11 yıldır eğitim hayatına devam eden Altınbaş Üniversitesi, 12. yılına düzenlenen bir törenle başladı. Üniversitenin Mahmutbey Yerleşkesi içerisinde düzenlenmiş olan törene Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Altınbaş, kamu baş denetçisi Şeref Malkoç, Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, Bulgaristan Ayrımcılığa Karşı Koruma Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Ana Dzhumalieva, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, , Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri, Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı Üyeleri ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Üniversiteler Geliştikçe ve Yükseldikçe Türkiye’de Yükselecek

2019-2020 akademik yılı Altınbaş Üniversitesi açılış dersi kamu baş denetçisi Şeref Malkoç’un “Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler” başlığı ile gerçekleştirildi. Konuşmasında Kamu Denetleme Kurumu hakkında bilgiler verilirken, hiçbir kişi ya da kurumdan talimat ve tavsiye almadığını belirten Malkoç, bunun da adil ve bağımsız olma konusunda etkili olduğunu belirtti. Aynı zamanda Türkiye’nin de 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ancak güçlü üniversitelerle ulaşabileceğini söyledi. Türk üniversitelerinin dünya sıralamalarındaki yerinin yükselmesinin dünya ülkeleri arasında yükselmeye neden olacağını da belirten Malkoç, ‘’Üniversiteler bulundukları ülke için kılavuzdur. Başarıları ülkenin yetenekleri ortaya çıkarmaktadır ve son yıllarda ülkemizde üniversiteler konusunda harika adımlar atıldı ve 81 ilimizde de üniversitemiz var ve vakıf üniversiteleri dahil sayımız 207’ye yükseldi. Türkiye’de Altınbaş Üniversitesi ile bir ilk yaşanılarak Öğrenci Ombudsmanlığı birimi açıldı ve bu diğer üniversitelerimize de örnek olacaktır. 207 üniversite de bu birimi açmayı hedefliyoruz ve Altınbaş Üniversitesi’nde emeği geçen herkes, tebrik ediyorum.’’ dedi.

Uluslararası Öğrenci Sıralamasında Birinci

Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan ise Altınbaş Üniversitesi’nin Türkiye’nin hatta dünya üniversitesi olmak için kararlı adımlarla devam ettiğini ifade ederek, ‘’Dünya üniversitesi nasıl olunur sorusunun cevabı, üniversite sınavını kazanarak aramıza katılan öğrencilerimizle dünyanın dört köşesindeki üniversite öğrencilerini bir araya getirerek ve tüm öğrencilere Atatürk’ün attığı temeller üzerinde her geçen gün yükselen Türkiye Cumhuriyeti’nin üniversitesinde aldıkları eğitimin kalitesi ile birleşen diplomaları ile dünyanın her köşesinde mesleklerini icra edebilme fırsatını sunmakla olunur. Altınbaş Üniversitesi bunu sağlamaktadır.” diye konuştu.

Amaç Kalıcı Çözümler

Öğrenci Ombudsmanlığı uygulamasının, Altınbaş Üniversitesi’nin kurum çalışanları ve öğrencileri arasında çözüm odaklı bir iletişim dilinin kurulabilmesi ve yaşanan sorun ile beklentilerin hızlıca cevap bulması amacıyla kurulduğunu belirten Erhan ‘’Çalışmalarına 2019 yılının haziran ayında başlanan öğrenci birimimiz, öğrencilerden gelecek olan her konudaki başvuruyu en geç 72 saat içerisinde yanıtlayarak, çözüme kavuşturmaktadır. Gerek Türk gerekse uluslararası öğrencilerimizin birimden aldıkları hizmet kalitesi ise bizim gururumuz olacaktır. ‘’şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrasında idari ve akademik kadro ile birlikte EVA Team, TEDx Altınbaş Kulübü ve Altınbaş Üniversitesi bünyesindeki Yelken Kulübü’ne ödülleri verilerek törenin ardından Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Ombudsmanlığı birimi açılışını yapıldı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri