,
Ekonomi

Altının Yıldızı 15 Nisan Pazar Günüde Sönmedi! Çeyrek Altın Kaç Lira Oldu?

Altın fiyatları haftanın son günü olan 15 Nisan Pazar kaç lira oldu? Vatandaşlar yeni haftanın fiyat tahminlerini bugünden yapmaya başladı. Peki, çeyrek altının güncel fiyatı ne kadar? Gram altın satış fiyatı kaç lira? İşte güncel altın fiyatları!

Altın Yatırımcısı Son 7 Günde Ne Kadar Kazandı?

Altın piyasası haftanın son gününe girdi. Yeni hafta altın için neler getirecek şimdilik bilinmezken, haftayı kazançlı tamamladığını söyleyebiliriz. İstanbul Kapalıçarşı altın fiyatları incelendiğinde gram altın bu haftayı yüzde 2,66’yı bulan oranda değer artışıyla kapattı. Fiyatlardaki yükseliş tüm sarrafiye ürünlerinde görülürken, cumhuriyet altınının getirisi yüzde 2,68 oldu. Aynı şekilde çeyrek altında yatırımcısını sevindirenler arasında yer aldı. Geçen hafta sonu çeyrek altının satış fiyatı 283 lira bandında ilerlemekteydi. Bugünün fiyatı ise 292 lira olarak gözlemlendi. Yanı çeyrek altın sadece 7 günde 9 liranın üzerinde kazanç sağladı.

Altın fiyatlarının bu haftaki özeti böyle iken, bugünün fiyatları güne yatırımcının takibinde başladı.

Bugün gram altın alacak veya satacak vatandaşlar dikkat! Gram altın bugün alışta 178,49 lira, satışta 178,62 lira oldu.

Çeyrek altın günün ilk alış işlemlerini 285,58 liradan yaptı. Çeyrek altın alacaksanız fiyatlar bugün yükseldi. Artış saat 09.25 itibariyle yüzde 0,88 oldu. Satış fiyatı ise serbest piyasada 292,04 liradan devam ediyor.

Yarım altın güne 569,38 liralık alış fiyatıyla başladı. Satışlar günün ilk saatlerinde 584,07 liradan yapıldı.

Reşat altını 15 Nisan Pazar günü alışta bin 211 lira, satışta bin ise 223 liraya yükseldi.

Cumhuriyet altını ise alış yönlü işlemlere bin 179 liradan başladı. Satış için belirlenen fiyatsa bin 191 lira seviyesinde gözlemlendi.