Ekonomi

Amazon İle Pentagon Anlaşma Yapacak

Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevindeki Trump’ın son dönemlerde çok sert bir dille eleştirmeye başladığı e-ticaret devlerinden Amazon’un, Pentagon ile 10 milyar dolar tutarında bir anlaşma imzalamaya yakın bulunduğu belirtildi.

Anlaşma Tutarı 10 Milyar Dolar

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un Amazon’la bulut hizmetleri alanında 10 milyar dolarlık bir anlaşma imzalamayı planladığı bildirildi.

Business Insider’ın haberine, anlaşmayla ilgili bilgi sahibi bir kaynak, “Bu anlaşmayı durdurabilecek bir olasılık düşünemiyorum” dedi. Anlaşmanın yakında açıklanacağını kaydeden kaynak, anlaşmayla beraber hükümetin Amazon’un bulut altyapısını kullanmaya başlayacağını ifade etti.

Beyaz Saray’dan Açıklama Yapıldı

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ise, Trump’ın Pentagon ve Amazon arasındaki görüşmelerde yer almadığı kaydedildi.

Anlaşma haberi, ABD Başkanı Donald Trump’ın Amazon’a ve şirketin kurucusu olan dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos’a ‘kafayı taktığı’ söylentilerinin ardından geldi. Trump, son günlerde art arda arttığı tweetlerde Amazon’u yeterince vergi ödememekle eleştirmişti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri