anadolu-farm-ile-ilgili-ilginc-detaylar-ortaya-cikti
Ekonomi

Anadolu Farm ile İlgili İlginç Detaylar Ortaya Çıktı!

Çiftlikbank benzeri bir oluşum olan ve vatandaşlardan yüksek gelir vaadiyle para toplayan Anadolu Farm ile ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı.

Anadolu Farm’un Kurucusu Bir Bankacıymış

Faaliyetlerini internet aracılığıyla sürdüren ve Çiftlikbank’la neredeyse aynı sistemle üye olan kişilerden para toplayan Anadolu Farm adlı oluşumun merkezi Kayseri’de bulunuyordu. Anadolu Farm’ın kurucusunun aslında bir banka çalışanı olduğu ortaya çıktı. İsa Karademir adlı kişi bankada çalışıyor olmasından dolayı kendi adına şirket kuramamış. Gümrük ve ticaret Bakanlığı tarafından “saadet zinciri” olarak sınıflandırılan şirketlerden olan Anadolu Farm ile ilgili suç duyurusu sonucunda başlatılan soruşturma devam ediyor.

Bankadan İstifa Ederek Şube Müdürü Olmuş

Soruşturmada elde edilen bazı bilgilere göre Anadolu Farm olarak bilinen Ekolium Bilişim Yazılım Tarım Hayvancılık Otomotiv Turizm Gıda Lokantacılık Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, İsa Kardemir tarafından kurulmuş olduğu anlaşıldı. İsa Karademir, 28 Mart 2018 tarihinde tutuklandı. İsa Karademir’in bir bankada çalışıyor olduğu, bankadan istifa ettikten sonra Anadolu Farm’da şube müdürü olarak görev yaptığı, firma kayıtlarında Anadolu Farm yönetim kurulu başkanı olarak F. Ö. görünüyor. Bu kişi de soruşturma kapsamında 24 mart 2018 tarihinde tutuklanmıştı.

Bu Kadar Talebi Biz de Beklemiyorduk

Soruşturmada ayrıca bazı küçük detaylar da ortaya çıktı. Bu bilgilere göre İsa Karademir, Anadolu Farm’ın sisteminin yazılımı için Teknopark’ta görev yapan bir bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisinden yardım almış. Sistemin kurulmasından 2 ay kadar sonra Anadolu Farm’ın gelirlerinin yükseldiğini gören İsa Karademir, çalıştığı bankadan istifa etti. Teknopark’tan çalışan kişi de işinden istifa ederek Anadolu Farm’da çalışmaya başladı. İsa Karademir’in o dönemlerde bu kadar talep geleceğini kendilerinin de beklemediğini söylemiş. Anadolu Farm çalışanları ellerine geçen paralarla 5 adet restoran, Eskişehir, Denizli, Kayseri illerinden 17 adet arsa aldılar.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri