Gündem

Analog Fotoğrafçılığa Neden Başlamalısınız?

Analog Fotoğrafçılığa Neden Başlamalısınız?

Analog fotoğrafçılık film fotoğrafçılığı olarak da adlandırılır. Analog kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiş bir kelime olup devam eden bir değeri olan biçiminde dilimizde karşılığı bulunur. Analog fotoğrafçılığa başlamak gibi bir düşünceniz varsa sizi harekete geçirecek bu sebepleri mutlaka okumalısınız.

Analog Fotoğraf Makineleri

Tabi ki de herkesin aklına gelecek ilk sebep analog fotoğraf makinelerinin oldukça ilgi çekici oluşudur. Bu makinalar genellikle 70 ve 80’li yıllarda üretilmiştir. İlgi çeken tarafı da analog fotoğraf makinesinin köşeli hatlarının bulunmasıdır. 90- 2000’li yılların başında üretilmiş olan fotoğraf makineleri ise şuan kullanılan dijital fotoğraf makinelerine benzerdir.

İkinci bir sebep ise analog fotoğraf makinelerinin diğer makinelere oranla ömürlerinin çok daha uzun süreli olmasıdır. Analog fotoğraf makineleri diğer makinelere kıyasla yaklaşık 100 yıl kadar hiç bozulmadan çalışabilecek kapasitededir. Fiyatlarının daha ucuz olması da bu makineleri cazip kılan özelliklerden biridir. Günümüzde satılan dijital fotoğraf makinelerinin oldukça pahalıya satılıyor oluşu bilinen bir gerçektir.

Bunun yanı sıra analog fotoğraf makineleri dijital fotoğraf makinelerinin yarı fiyatından daha az bir fiyata satışa sunulur. Bu fotoğraf makinelerinin kullanımı da oldukça kolay olup anıl uzun gibi fotoğrafçılar tarafından kaleme alınarak ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır.