Gündem

Ankara Antlaşması ile Vize Alımı

Ankara Antlaşması İngiltere ile Türkiye arasında imzalanmış bir antlaşmadır. Vize ile ilgili bir antlaşma olan Ankara Antlaşması iki ülke insanına da birçok fayda sağlayarak çok yararlı bir anlaşma olmuştur. Bu anlaşma sayesinde İngiltere’de iş kurarak 5 senelik vize alma şansınız vardır. Ankara Antlaşması vizesi ile istediğiniz eğitim işlerinizi hâlletme şansına sahip olursunuz. Sadece eğitim değil birçok işinizi bu vize sayesinde hâlletme şansını size sunarlar.

Kimler Vize Alabilir ?

Ankara Antlaşması ile İngiltere vizesi alabiliyoruz. Peki kimler bu vizeyi alabilir ? Her Türk vatandaşı bu vizeyi alabilecek doğal bir adaydır. İsteyen herkes bu vizeyi alabilir. Fakat bu vizeyi almak için başvuru yapmak gerekir. Başvuru nedeninizin de geçerli olması gerekmektedir. İngiliz merciler başvurunuzu ve sizi sağlıklı bulursalar başvurunuzu kabul ederler. Bu sayede maceranıza atılmış olursunuz.

Sermaye Birikimi

İngiltere’den vize alabilmek için başvuru yapılır. Geçerli bulurlarsa başvurunuzu kabul ederler. Başvuruda belirttiğiniz sebepte iş için ve benzeri sebeplerde belirli bir sermaye miktarı gerekmektedir. Bu sermayenin bir üst sınırı yoktur. Alt sınırı ise başvuruda belirttiğiniz işten işe farklılık gösterir. Alt limit ve üst limit kesinkes sınırlar ile belirtilmemiştir. Fakat kuracağınız iş için yeterli sermaye miktarı ile başvuru yapmanız önemlidir