Gündem

AÖL 2. Dönem Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Açıköğretim Lisesi öğrencileri ikinci dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ederken, MEB 2018 yılı sınav takvimini açıkladı. Buna göre 2018 AÖL 2. Dönem Sınavı ne zaman yapılacak belli oldu.

AÖL 2. Dönem Sınavı Tarihleri Belli Oldu!

Açıköğretim Lisesinde okumakta olan öğrenciler AÖL 2. Dönem Sınavı için nefeslerini tuttu. Öğrenciler sınav ne zaman yapılacak? Sınav kaç oturumdan oluşacak? Oturumlar hangi saatlerde gerçekleşecek? Ve buna benzer sorularına Milli Eğitim Bakanlığından gelen açıklamayla yanıt buldu.

Bilindiği üzere Açıköğretim Lisesi sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı düzenliyor. Bu yılda binlerce öğrenci sınavlara girerek bir üst sınıfa geçmeye veya eğitimi tamamlayarak, lise diploması almayı hayal ediyor. Bu kapsamda 2018 yılı eğitim-öğretim döneminde Açıköğretim Lisesinin birinci dönem sınavı 9 ile 10 aralık tarihlerinde düzenlendi. Binlerce öğrenci ilk sınavda ter döktü. Şimdi ise dikkatler ikinci dönem sınavına çevrildi. 2018 AÖL 2. Dönem Sınavı tarihleri MEB tarafından açıklandı.

Sınav Tarihleri ve Oturum Saatleri

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre sınav üç farklı oturumda yapılacak. Sınavlar 17 ile 18 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenecek. Sınavın ilk oturumu 17 Mart 2018 Cumartesi gününde yapılacak. Sınav saat 09.30’da başlayacak. İlk günün ikici oturumu ise 17 Mart 2018 Cumartesi gününün saat 14.00’ünde gerçekleşecek.

Bir sonraki günün yani 18 Mart Pazar günü 2018 AÖL 2. Dönem Sınavı dahilinde üçüncü oturum yapılacak. Sınav sabah 09.30’da başlayacak. Sınava katılacak öğrenciler sınav giriş belgeleriyle sınava alınacak. Söz konusu belge ise MEB’in ilgili sayfasından alınabilecek.