Ekonomi

Asgari Ücretle Çalışana Kredi Çıkar mı?

Kredi başvuruları sırasında bankalar kişilerin istediği kredi tutarı ve gelir oranı arasında bir dengenin olmasına özen gösterir. Bu şekilde kredi almak isteyen kişiler için uygun bir ödeme düzeni belirlenmiş olur. Aynı zamanda bu ödeme düzeni tamamen kişiye özel bir şekilde ayarlandığından dolayı, daha sorunsuz bir şekilde ödemeler tamamlanmış olur. Ülkemizde asgari ücretle çalışan kişilerin sayısı 13 milyonu bulmuş durumdadır. 13 milyon civarındaki insanın kredi konusunda aklındaki tek soru ise asgari ücretle çalışana kredi çıkar mı olmaktadır.

Eğer sizlerde bu çalışma düzenine bağlı olarak çalışıyorsanız, alacağınız kredi tutarının kısıtlandığını belirtmek gerekiyor. Asgari ücretle çalıştığınızda kredi alabilirsiniz ancak çok yüksek tutarlara ulaşan bir krediyi almanız ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Ancak bazı durumlarda bu konunun değiştiğine şahit olabilirsiniz. Eğer daha fazla kredi tutarına ihtiyaç duyuyorsanız, bu konuları incelemenizde fayda vardır. Özellikle şuanda kendinize ait olan bir araba veya eve sahipseniz, alacağınız kredi tutarını bu şekilde yükseltmeniz mümkün olacaktır. Aksi takdirde aklınızda yatırım planları bulunuyorsa, bu şartlar altında asgari ücretle kesinlikle buna ulaşmanız mümkün değildir.

Asgari Ücretle Çalışana Kredi Tutarı

Asgari ücretle çalışana kredi tutarını incelediğimizde ise ortaya maaş oranlarına göre bir dengenin çıktığını görüyoruz. Bu kişiler maaşlarının %40 ile %60’lık kısmına göre kredi almaya hak kazanır. Bu durum bankadan bankaya olmak üzere bazı farklılıklar ortaya çıkaracaktır. Şartlar bu şekilde oluşturulduğu için, daha rahat bir ödeme sistemi elde edilebilir.

Asgari Ücretle Çalışana Kredi Çıkar mı? Örnek ile Detaylı…

Bu sisteme göre bir örnek vermemiz gerektiğinde konuyu biraz daha rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. 2018 yılı itibariyle asgari ücret 1.603 TL olmuş durumdadır. Buna göre asgari ücretle çalışan bir kişi 1.603/2=801 liralık bir kredi almaya hak kazanır. Yani 801 liralık taksiti aşacak olan krediye izin verilmeyecektir. İhtiyaç kredisi için başvuruda bulunduğunuzda ise en fazla 36 ay vadeli olarak buna sahip olabilirsiniz. Bu durumda da alacağınız kredi tutarı en fazla olarak 25 bin TL olarak belirlenmiş durumdadır. Bunun yanında herhangi bir kredi ödemeniz devam etmiyorsa, bu şartlar altında kredi alabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor.

Asgari ücretle çalışana kredi çıkar mı diyen birinin aklında eğer konut veya araç almak varsa bu durum haliyle bu konuda yeterli olmayacaktır. Daha fazla kredi alabilmek için ek gelir yöntemlerini araştırabilir ve bu şekilde istediğiniz oranlarda kredi almak için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri