Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alımı 2018

Deniz Kuvvetleri Astsubay Alımı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alımı 2018 yılında gündeme gelen konulardan bir tanesidir. Kurum bünyesindeki personel açığının kapatılması için sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre Muharip Sınıflar ve Yardımcı Sınıflar şeklinde iki kategoride astsubay alımı gerçekleştirilecek. Muharip Sınıflar kategorisinde işe alınacak kişiler seyir, motorcu, yara savunma, uçak bakım, mekanik sistemler ve aviyonik sistemler alanlarında çalışabilecek. Yardımcı Sınıflar için ise yalnızca İdari bölümden alım gerçekleştirileceği açıklandı. Deniz Kuvvetleri Astsubay alımı 2018 için üniversitelerin herhangi bir önlisans ya da lisans bölümlerinden mezun olan kişiler başvuruda bulunabilir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Yılı Personel Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir?

Deniz kuvvetleri komutanlığı personel alımı 2018 yılı için başvuruda bulunmak isteyenlerin önlisans ya da lisans mezunu olması, öncelikli şart olarak belirlendi. Adayların Kamu Personeli ve Seçme Sınavı’ndan KPSSP93 ön lisans ya da KPSSP3 puanları en az 60 almaları gerekmektedir. Son iki yılın en yüksek puanları göz önünde bulundurulmaktadır.  Adayların T.C vatandaşı olma şartı bulunmaktadır. Kişilerin askerlik hizmetlerini er ya da erbaş olarak tamamlamamış ve 25 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Askeri okullarda öğrenim gören ya da TSK’da görev yapan ve çeşitli sebeplerden ötürü ilişiği kesilenler, başvuruda bulunamamaktadır. Adayların herhangi bir suç kaydı olmaması gerekir. TSK’ da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ya da uzman erbaş olarak görev yapmış kişilerin başvuruları değerlendirilmemektedir. Adayların fiziksel açıdan da uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Askerlik için terhis edilen ya da görev yapmaya engel teşkil edecek rahatsızlığı bulunanlar da, sözleşmeli er olarak alınmayacaktır. Kişilerin ideal boy ve kilo ölçülerine sahip olması gerekmektedir.

İlgili haber:  2018 Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Başvurularda Kontrol Edilecek Diğer Hususlar

Deniz Kuvvetleri subay alımı 2018 için başvuru yapılan adaylar, dikkatli bir araştırmaya tabi tutulmaktadır. Seçilecek olan kişilerin, gerekli tüm niteliklere sahip olması istenmektedir. Yapılacak arşiv ve güvenlik soruşturmalarından olumlu bir sonuç alınması gerekmektedir. Adayların tutumları, davranışları ve ideolojik duruşları da başvurularda kritik rol oynamaktadır. Yıkıcı, irticai ya da bölücü herhangi bir ideolojiyi savunan kişiler, kesinlikle kabul edilmemektedir. Kişilerin yasadışı faaliyetlerde bulunup bulunmadıkları da incelenmektedir. Herhangi bir kadınla nikahsız yaşayan kişilerin başvuruları da onaylanmamaktadır. Kişilerin TSK ile bağlantısı olan ya da olmayan kurumlarda çalışırken disipsizlinlik ya da ahlaki nedenlerden ötürü çıkarılmış olmaları, başvurularının reddedilmesine neden olur. Bu gibi noktalara ek olarak gerçekleştirilen sınavlardan başarılı olunması da gerekmektedir. Teorik bilgiyi test eden sınavlarla birlikte, fiziksel uygunluğu test eden sınavlar da gerçekleştirilmektedir. Kişilerin her iki sınav türünden de başarılı olmaları gerekir.

İlgili haber:  POMEM Alımları 2018

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alımı Başvuru Süreci

Deniz Kuvvetleri personel alımı 2018 için başvuruda bulunmak isteyenler, Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana başvuru yapabilirler. Başvurular internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı web sitesi üzerinden ilgili başvuru formu doldurulabilir. Şahsen, e-posta, dilekçe ya da diğer kanallarla gerçekleştirilen başvurular kabul edilmemektedir. İlgili resmi web sayfasından başvuru linkine tıklanıldığında, e-devlet sayfasına yönlendirme yapılmaktadır. E-devlet sitesine giriş yapıldıktan sonra açılan form üzerindeki bilgiler, doğru bir şekilde, gerçeğe uygun olarak doldurulmalıdır. Form üzerinde verilen bilgiler ile araştırma sonucu elde edilen bilgiler uyuşmadığı takdirde başvurular reddedilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.