,
Gündem

Autobest 2018’de Citroen C3 Aircross Rüzgarı Esti

Citroen C3 Aircross bu yıla damga vuracağa benziyor. Autobest 2018’in birincisi olan model tüm rakiplerini arkasında bıraktı ve yılın en başarılı otomobili unvanına layık görüldü.

Citroen C3 Aircross Birincilik Koltuğuna Oturdu

Citroen C3 Aircross, Autobest 2018 kapsamında beş farklı segmentte yer alan rakibini arkasına aldı. Yılın en başarılı otomobili olmayı hak ederek, birincilik koltuğunun da sahibi oldu.

SUV tutkunu kullanıcıların gözdesi konumunda olan model, SUV pazarına hızlı ve iddialı girişiyle dikkat çekti. Farklı tasarımı, güçlü performansıyla kullanıcıları cezbetmeyi başaran C3 Aircross, Autobest 2018’e de damga vurgu. Etkinlikte geçen yılın en iyileri arasında seçim yapıldı. finale kalan 6 farklı modelden biri olan Citroen C3 Aircross, kullanılabilecek en iyi otomobil ve satın alınabilecek en avantajlı yeni araç olarak ilan edildi. Bu kapsamda gazeteciler finale kalan otomobillerde fiyat ve performansı dikkate alarak oy kullandı.

13 Kritere 31 Avrupalı Gazeteci Oy Verdi

Autobest 2018’e bu sene 31 Avrupa ülkesinden katılım sağlandı. Katılımcılarsa otomobil gazetecileri oldu. Oy kullanma hakkı bulunan gazeteciler aracın öncelikle kalitesini, tasarımını ve konforunu detaylı olarak inceledi. Bunların yanında otomobilde kullanılan teknoloji de 13 kriter arasında en dikkat çekenlerden oldu. Citroen C3 Aircross aylama sonrasında rakibi olan Ford Fiesta’yı 121 puan arkasına aldı. Bin 423 puanlık nokta modele birincilik getirdi.

Ödül töreni bu sene Avusturya’da yapıldı. Törenin ev sahibi Salzburg olurken, törene katılan şirketin üst düzey yöneticisi Citroen C3 Aircross’a oy verenlere teşekkür etti. Ödülü veren isimse Autobest’in hem kurucusu hem de başkanı olan Dan Vardie’den başkası değildi.