Gündem

Ayak Sağlığı Merkezi ve Medikal Ayak Bakımı

Podoloji alanında hizmet veren merkez; alanında uzman podologlar tarafından uygulanan tedavi yöntemleri ile ayak sağlığı merkezi konusunda hastalarına umut oluyor. Vücudun taşıyıcı organı olan ayak, birçok noktası ile farklı organlara sirayet ediyor. Meydana gelen ayaktaki deformasyon, enfeksiyon ve yaralar çok ciddi sağlık problemlerine sebep oluyor. Podoloji merkezi olarak medikal ayak bakımı konusunda oldukça profesyonel bir klinik. Özel podolojik cihaz ve tırnak batması tedavisinde uygulanan frezlerle sorunlu bölgeler temizleniyor, düzenli bakımı yapılıyor, doğru tırnak kesimi ile estetik bir görüntü sağlıyor.

Çatlak Topuk ve Nedenleri

Günümüzde çok görülen sorunlardan birisi de çatlak topuktur. Oldukça acı veren bir durum olan çatlak topuk sebepleri arasında en önemlisi cilt kuruluğudur. Diğer sebepler; deri hastalığı, şeker, kilo, uzun süre ayakta durmaktır.

Çatlak Topuk Tedavisi

Tedavisinde podolog tarafından çatlak bölge temizlenir. Daha sonra tabanlık, parfümsüz ve alkolsüz ürünler ile cilt tekrar yenilenir. Ponza taşı kesinlikle uygulanmamalıdır. Podoloji merkezinde; çatlak topuk tedavisi dışında tırnak mantarı tedavisi de uygulanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı