Ekonomi

Aziz Yıldırım Fenerbahçe’nin Arazileri ile İlgili Konuştu!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Kulüp’ün satın aldığı arazileri ve borçları ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Aziz Yıldırım İzmir’de Konuştu

Fenerbahçe’nin 350 milyon – 400 milyon euro arasında borcunun olduğunu söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, satın aldıkları arazilerin bu borçları karşılayabilecek düzeyde olduğunu söyledi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İzmir’de kulübün üyeleri ile buluştu. Buluşmaya Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ve Önder Fırat da katıldı. Yıldırım, burada bazı açıklamalarda bulundu.

Arazilerimizin Değeri Borçları Karşılıyor

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı Aziz Yıldırım yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe’nin 350 milyon euro ile 400 milyon euro arasında bir borcunun olduğunu açıkladı. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin sahibi olduğu ve kendi dönemlerinde satın alınan arazilerin değerinin Fenerbahçe’nin borçlarının ödenmesini sağlayabilecek, borçları karşılayabilecek düzeyde olduğunu, bu arazilerin kendilerinin yönetime geldiğinden bugüne kadar alınan araziler olduğunu söyledi.

Bizden Önce Kulübün Arazisi Yoktu

Başkan Aziz Yıldırım, kendileri yönetime gelmeden önce Fenerbahçe’nin bir arazi sahibi olmadığını, kulübün arazi bazındaki tüm mal varlıklarının kendilerinin yönetime gelmesinden sonra çeşitli tarihlerde satın alımının gerçekleştirildiğini, aynı zamanda Fenerbahçe’nin borçlarının da olduğunu, bu borçların toplam tutarının 350 milyon euro ile 400 milyon euro arasında olduğunu, daha önce Fenerbahçe’nin sahip olduğu 1 metrekare bile arazisinin olmadığını, bu miktardaki borcun sahip olunan arazilerin değerinin karşılamaya yettiğini de belirtti.

Arazileri Satarsak Borçları Öderiz

Fenerbahçe’nin arazilerini satmaya karar vermeleri halinde spor kulübünün bütün borçlarının ödenebileceğini de söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, İzmir’deki Fenerbahçe üyeleri ile bir araya geldi. Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Şekip Mosturoğlu ve Önder Fırat da İzmir’deki buluşmadaydı. Aziz Yıldırım konuşmasında ayrıca Samandıra’da bulunan Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nin karşısında yer alan askeriyeye ait olan araziden 150 dönüm civarında bir bölüm satın alacaklarını, bu araziye Fenerbahçe Üniversitesi bünyesinde 5 fakültenin yerleşkelerinin kurulacağını da açıkladı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri